Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-03-2021 12:04   Güncelleme : 22-03-2021 12:05

Ankaragücü'nün yüzü halterde gülüyor

Ankaragücü'nün yüzü halterde gülüyor

Ankara Kahramankazan’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zafer Kupası Turnuvası'nda Ankaragücü Halter takımı, sekiz altın, beş gümüş, üç bronz madalya kazandı.

Kadın halter sporcular İlayda Akkaya, İnci Kaya, Merve Çöpatlamaz, Sevilay Aslaner, Cemanur Hatun Kösek altın madalya; Esra Gürol, İlknur Sırma, Rabia Göçer gümüş; Senanur Çiçek, Özlem Bülbül bronz madalya kazandı.

Erkek halter sporculardan Utku Açıkgöz, Menderes Çakır, Enes Erdem altın; Mücahit Özcan, Burak Çılgın gümüş; Batuhan Taş bronz madalya kazandı.

Ankaragücü, kadınlarda 5 altın, 3 gümüş, 2 bronz; erkeklerde 3 altın, 2 gümüş, 1 bronz toplamda 8 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Kazanılan madalyalardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden halter takımı antrenörleri Halil İbrahim Turan ve Ertan Mert: “18 Mart Çanakkale şehitlerimiz anısına düzenlenen bu turnuvada elde ettiğimiz derecelerden dolayı çok gururluyuz. Vatan uğruna canını siper eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz. Ancak elde ettiğimiz başarılar ile onları ve ülkemizi gururlandırabiliriz. Kazanılan bu madalyalar önce aziz şehitlerimize, gazilerimize sonra da Büyük Ankaragücü taraftarına armağan olsun.” şeklinde konuştu.