Ankaragücü
Giriş Tarihi : 17-03-2021 09:00   Güncelleme : 17-03-2021 09:05

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'in 2 korkusu

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'in 2 korkusu

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert yönetim üzerinden bir gündem olsun istemediklerini dile getirerek “Gündem, Ankaragücü ve başarıları olsun. Bu kulüp, yönetimin bulduğu parayla yürüyor. O durursa, kulüp de durur” diye konuştu.

Fatih Mert, ekonomik olarak kulübün bir yere gelmediğini belirtip, “Bu kulübü nerelerden aldığımızı insanlar biliyor. Hala yönetim kurulunun bulduğu parayla yürüyor bu kulüp. O durursa bu kulüp de durabilir. Sportif olarak başarılı olunmayınca biz de başarısız görünüyoruz ama bir kulübün yaşaması daha önemli. Bu kulüp elbette ligde kalmalı. Ancak FIFA’ya 23 Milyon Euro ceza ödendi. Taraftar tabii ki başarı istiyor. A.Gücü iyi olsun, ligde kalsın, varsın biz kötü olalım” diye konuştu.

2020 yılının 7. ayından itibaren sürekli kongre yapmak istediklerini aktaran Mert,  “17 aydır görevdeyiz. Vicdanen de çok rahatız. Kulübü bir noktaya getirdiğimizi düşünüyoruz. Sportif olarak 2 yıldır istenen seviyede değiliz. Mansur başkanla da konuştuk. Zirveye oynayan bir Ankara takımı istiyoruz. Borçlarımızı ödedikten sonra yeni yönetimin bu işleri yapması gerekiyor. Börven her maç oynasaydı belki Boupendza’dan daha fazla gol atacaktı. Futbol çok acımasız. 2 hafta çok iyisiniz, kahramansınız işler kötü gidince bir anda başarısızsınız. Galatasaray ve Trabzonspor da kongre için uğraşıyor ama o işler kolay değil. Biz bir şekilde bu kongreyi yapsak biri çıkıp bizi dava edebilir. Vali geçen haftaki ziyaretinde şartları söyledi biz nisanda bir şekilde bu kongreyi yapmak istiyoruz. En kötü zamanda, mağlubiyetler alırken bu kararı aldık. Kendimizden eminiz, vicdanen rahatız. Galibiyetlerle alakalı bir erteleme yok.” diye konuştu.

2 TAKIMIN DURUMU KORKUTUYOR

“Ankaragücü’nün en sahipsiz kaldığı dönemlerde biz varız. Paranın olduğu Ahmet Gökçek’li dönemlerde yokuz, sıkıntının olduğu dönemlerde varız. Ciddi anlamda ekonomik sorunlar var. Salgın sebebiyle de bu sorunlar büyüdü çünkü gelirler çok azaldı. Bize toplamda 60-65 milyon civarı para gelecek. Ancak bizim 2 transfer döneminde bu para bitti. Eskişehir ve Bursaspor’un durumu bizi korkutuyor. Bu kulübün ekmeğini yiyen daha sonra farklı yollara giriyor maalesef. Avukat Erdal Kesebir, dava açtı ama biz Ankaragücü olarak o davayı kazandık. Biz taksitleri düzensiz de olsa ödüyoruz. Klukowski’nin ödemesini hallettik. Bochum’a ödemeler devam ediyor bir sorun yok. 4-5 dönem önceki başkanın zamanından kalan kulüp aidat borcunu bile ödemek zorunda kaldık ama Allah biliyor. Bu takım ligde kalmalı çünkü ekonomik olarak hala sorunlu bir yerdeyiz. Bursaspor’la ilgili haberleri gördüğümde ödüm kopuyor. Ankaragücü’nün sportif gidişatını hiçbir şekilde engellemeyecek. Biz Ankaragücü’nün önünü asla kesmeyiz. Bizden daha iyi bu işi yapacağına inandığımız biri olursa bu görevi devrederiz. Ankaragücü için de elimizden her zaman ne gelirse yapmaya hazırız.