Ankaragücü
Giriş Tarihi : 14-03-2021 15:57   Güncelleme : 14-03-2021 16:01

Ankaraspor'da Başkan Katipoğlu'ndan anlamlı ziyaret

Ankaraspor'da Başkan Katipoğlu'ndan anlamlı ziyaret

Ankaraspor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu, 9 yıl önce amansız bir şekilde aramızdan ayrılan futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu’nun ailesini ve kabrini ziyaret etti.

Başkent ekibi, eski oyuncusunu unutmadı. Ankaraspor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu 2004-2010 yıllarında Ankaraspor forması giyen ve 2012 yılında yaşamını yitiren Ediz Bahtiyaroğlu’nun Bursa’daki ailesini ve kabrini ziyaret etti. Ediz Bahtiyaroğlu anısına arkasında adının ve soyadının yazılı olduğu imzalı forma yaptıran başkent ekibi, formayı Bahtiyaroğlu ailesine taktim etti.

EDİZ BAHTİYAROĞLU TURNUVASI

Anıların yâd edildiği ve kabri başında duaların okunduğu ziyaretin ardından Ankaraspor Kulüp Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu, Bahtiyaroğlu ailesine önümüzdeki sezonlarda ‘Ediz Bahtiyaroğlu Turnuvası’ düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Başkan Katipoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti: “Ediz, benim başkanlığım döneminde Ankaraspor’a geldi ve evladım kadar sevdiğim bir oyuncuydu. Ankara’dan ayrıldığım dönemde de sürekli telefonlaşırdık. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Rabbim mekanını cennet eylesin. Erkenden aramızdan ayrılışı bizleri de çok derinden etkiledi ama kaderin önüne geçilmiyor. Ankaraspor olarak bizler evladımızın adını yaşatmak adına daha önce oynadığı; Keçiörengücü, Ankaragücü, Bursaspor, Eskişehirspor ve Bucaspor gibi kulüplerle bağlantıya geçerek 6 kulübün yer aldığı ‘Ediz Bahtiyaroğlu Turnuvası’ adlı bir organizasyon yapmayı planlıyoruz.”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Bahtiyaroğlu ailesi, Ediz Bahriyaroğlu adına yapılacak bir turnuvanın da kendilerini çok sevindireceğini ifade etti.