Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-03-2021 09:43   Güncelleme : 06-03-2021 09:45

Ankaragücü'nde gündem yoğun

Ankaragücü'nde gündem yoğun

Süper Ligin 28. haftasının kritik maçında, lider Galatasaray’ı 2-1 yenerek son basamaktan kurtulan ve gelecek haftalara umut taşıyan Ankaragücü’nde, gündem yoğun.

Sarı-lacivertliler, bir yandan yarın deplasmanda oynayacakları Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da olağan genel kurul ile ilgili çalışmaları yürütüyor.

Ankaragücü yönetimi, kısa süre önce olağan genel kurulun 11-18 Mart’ta toplanacağını ilan etmişti. Alınan başarısız sonuçların ardından, takımın ateş hattından bir türlü uzaklaşamaması üzerine, yönetime yöneltilen tepkilerin dozu yükselince, yapılacak genel kurul öncesi oluşan bu tabloda ibrenin yeni aday olacaklara döneceğine dair yorumlar yapılmıştı. Ancak lider Galatasaray karşısında alınan galibiyet ve takımın teknik direktör Hikmet Karaman ile birlikte yakaladığı ivmenin, dengeleri değiştirdiği ileri sürülüyor. Kritik 3 puan sonrasında camida oluşan olumlu hava ile birlikte, mevcut başkan ve yönetimin, genel kurul öncesinde elinin güçlendiği belirtiliyor.

STATTA DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Galatasaray maçı bitiminde hem stat locasında yapılan değerlendirmede hem de daha sonrasında yöneticilerin kendi arasındaki fikir alış verişinde, yola devam kararının daha güçlü bir şekilde ortaya konulduğu, mevcut başkan Fatih Mert’in de yeniden adaylık konusunda kafasındaki düşüncenin netleştiği öğrenildi. Yönetim içinde yapılacak bir revizyonla sonraki sürecin yol haritasının çizileceği konuşuluyor.

Salgın tedbirleri kapsamında açıklanan normalleşme adımları arasında, dernek genel kurullarının en fazla 300 üye ile yapılması yönünde sınırlama mevcut. 31 Ekim 2019’da yapılan son seçimde 931 delegeden 290’u oy kullanırken, Fatih Mert, 289 oy almıştı.

Tam seçim atmosferine girilmişken, özellikle de Mehmet Yiğiner döneminde kulübe üyeliği yapılan ancak sonrasında aidatını ödemeyen isimlerin, delegelikten çıkarıldığı iddiası tartışılıyor. Ankaragücü’nde kongre yaklaşırken, adaylığını ilk açıklayan isim daha önce yönetimde grev alan Murat Ağcabağ oldu.