Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-03-2021 18:50   Güncelleme : 04-03-2021 18:52

Ankaragücü'nde Korcan Çelikay kaç hafta yok? Kesinleşti...

Ankaragücü'nde Korcan Çelikay kaç hafta yok? Kesinleşti...

Galatasaray galibiyeti ile moral bulan Ankaragücü Fatih Karagümrük ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde gerçekleşen antrenmanda Galatasaray maçında tam süre yer alan oyuncular günü izinli geçirirken diğer oyuncular antrenmana ısınma hareketleri ile başladı. Daha sonra pas çalışması ile devam eden antrenman, teknik ve taktik çalışmanın ardından antrenmanı dar alan oyunu ile tamamladı.

Atakan Çankaya tedavisi ardından kendisi için hazırlanan program dahilinde saha çalışmalarını sürdürürken, dün maçın ilk yarısında sakatlanarak oyuna devam edemeyen takım kaptan Korcan Çelikay’ın çekilen MR’ında sağ kasıkta adduktor longus kasında evre 2a kısmi yırtık ve kanama tespit edildi. 

Tedavisine sağlık ekibi tarafından başlanılan Korcan yaklaşık 2 hafta süreyle takımdaki yerini alamayacak. 

Öte yandan Ante Kulusic’in maç sonrası sağlık sponsoru Acıbadem Hastanesi'nde çekilen sağ el grafisinde 4. parmak proksimal falanks kırığı saptandı. Kulusic'in hafta sonu özel bir atelle takımdaki yerini alabileceği ifade edildi.

Hatayspor karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Joseph Paintsil’in durumu kuruldan gelecek karara göre netleşecek.