Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-03-2021 18:14   Güncelleme : 04-03-2021 18:18

Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ'dan flaş açıklamalar

Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ'dan flaş açıklamalar

Süper Lig ekibi Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ, iç sahada 2-1 kazandıkları Galatasaray maçının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan İbrahim Akdağ, "İyi mücadele ettik. Kritik bir noktada iyi bir galibiyet oldu. 8'de 8 yapan Galatasaray'a karşı kazanmak bizi mutlu etti. Hikmet Hoca daha önce de burada görev aldığı için camiadaki herkes hocamıza çok güveniyor. Hikmet Hoca'nın gelişi takımımızı olumlu etkiledi. Hocamız ve ekibi çok çalışıyor, inşallah başarılı olacağız. Zirvede ve küme düşme potasında kopmaların olmaması ligin zevkini olumlu yönde etkiliyor. Lig yukarıdaki ve aşağıdaki takımlar için zor geçecek." ifadelerini kullandı.

'Ankaragücü'nün başarısına odaklandım'

Erzurumspor'dan ayrılık süreci hakkında konuşan İbrahim, "Erzurumspor bana çok şey kattı, Erzurumspor'a teşekkür ediyorum. Erzurumspor'da misyonumu tamamladığımı düşündüğüm için ayrıldım. Şu anda Ankaragücü'ndeyim. Ankaragücü'nün başarısına odaklandım." dedi.

Taylan Antalyalı'ya övgü dolu sözler

Erzurumspor'dan takım arkadaşı Galatasaraylı Taylan Antalyalı'dan övgü dolu sözlerle bahseden İbrahim Akdağ, "Taylan'la maçtan sonra konuştum. Taylan'ın Galatasaray'a, Galatasaray'ın da Taylan'a çok şey kattığını düşünüyorum. Taylan çok iyi gidiyor. Allah yolunu açık etsin. Onun için en güzelini diliyorum." açıklamasında bulundu.

Ankaragücü - Galatasaray maçında Mostafa Mohamed ile yaşadığı kırmızı kart pozisyonu hakkında ise 29 yaşındaki futbolcu, "Öncelikle bir yanlış anlaşılma oldu. Ben, Erzurumspor'dayken 1 sarı kart görmüştüm, 3 sarı kart da Ankaragücü'nde görünce cezamı Kayserispor maçında çektim. Erzurumspor'dayken Galatasaray maçında Falcao'nun çift sarı karttan kırmızı kart gördüğü maçta ilk sarı kart pozisyonunda vardım. O pozisyon da net sarı karttı. Falcao'nun gördüğü ikinci sarı kart pozisyonunda ise Hasan Hatipoğlu vardı. O pozisyon için sarı kart verilir ya da verilmez diyemem, takdir hakemindir. 

Bana karşı ithamlar var. Pozisyonu anlatayım; Mostafa Mohamed topu ayağından aştı, ben de kontrolü kaybettiğini düşünüp hızlandım ama topa yetişemeyeceğimi düşününce Mostafa Mohamed ile kalenin arasına doğru koşu yaptım. Orada herkes diyor ki 'İbrahim gitti vurdu!' Böyle bir şey olabilir mi? Mostafa Mohamed'in arkasına pozisyon almaya giderken oyuncu dirseğini benim koşacağım alana doğru çıkardı. Bu pozisyon kırmızı karttır demiyorum ama burada Mohamed'in bana yaptığı hareket varken 'İbrahim ona vurdu' demek bence yanlış. Galatasaraylı oyuncular 'Kan yoktur' deyince doktorumuz da gazlı bezin üzerindeki kanı hakeme gösterdi. Yine söylüyorum; sarı kart ya da kırmızı kart konusu tartışılabilir. Fakat benim rakibe müdahale etmem söz konusu değil. Allah kalbimi ve niyetimi biliyor. Rakip takım isyanında haklı olabilir, onlar da şampiyonluğa oynuyor. Kalbimi bilmeden bu yorumları yapanlara üzülüyorum. Benim amacım rakiple kale arasına geçmekti. Dünkü pozisyonda da Mohamed'in dirseği dişime ya da burnuma gelseydi burnum ya da dişim kırılabilirdi şiddetli bir darbeydi."

Pozisyonda neler yaşandı?

Ankaragücü'nün sahasında Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın 57. dakikasında İbrahim Akdağ ile top kapma mücadelesine giren Mostafa Mohamed'in dirseği rakibinin yüzüne geldi. Pozisyonu yakından takip eden hakem Halil Umut Meler, Mısırlı golcüye direkt olarak kırmızı kartını çıkardı.