Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-03-2021 22:01   Güncelleme : 03-03-2021 22:03

Hikmet Karaman 'Tribünler açık olsa 50 bin kişi burada olurdu'

Hikmet Karaman 'Tribünler açık olsa 50 bin kişi burada olurdu'

Süper Lig'in 28. haftasında sahasında Galatasaray'ı 2-1 yenen Ankaragücü'nde teknik direktör Hikmet Karaman maçın arından açıklamalarda bulundu.

Karaman, "Skordan memnunum. Oyunun anlayışından memnunum. Oyuncular bu galibiyetlerde sarhoş kalıyorlar. Böyle büyük takımlar maçta geri dönebilir. 2-0 galipken topları çabuk kaybettik. Oyuna soktuğum oyuncularda rekabet etmek isteyen oyuncular bulmam lazım. 3 puan önemliydi. İhtiyacımız vardı. Eksiklerimizi gidermemiz lazım. Tribünler açık olsa 50 bin kişi burada olurdu. Oyuncuların da bunu kavraması gerekiyor. Şık bir gol attık. Kolay işimiz yok. Büyük bir takımı yendik ama eksiklerimiz var. Herkesten çok çalışmamız gerekiyor.

Burada esas nokta oyuncu grupları. Bundan önceki maçlarda eksik kaldık. Önce biz işimizi yapacağız. İlk 30 dakika önemliydi. Kaleci Korcan'ın bir çıkarışı var. Atilla'nın geri pası var ona kızdım. Kaleci değişikliğinden sonra Ricardo yan topları iyi topladı. Farklı bir merkez orta saha çıkardım. Geraldo iyi işler yaptı. Biz ligin dibindeyiz şimdi basamak atladık. Yıllardır bu işin içindeyim. Bazı şeyler iyi oyuncularla oluyor" açıklamalarında bulundu.