Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 01-03-2021 09:08   Güncelleme : 01-03-2021 09:11

Gençlerbirliği'nde ilginç ittifaklar

Gençlerbirliği'nde ilginç ittifaklar

 Gençlerbirliği'nde peş peşe gelen başarısız sonuçlar sonrası yönetimin daha önce korona virüs tedbirleri nedeniyle ertelenen kongrenin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Gençlerbirliği, daha önce olağanüstü kongrenin 11-18 Ekim 2020 tarihlerinde yapılması yönünde karar almış, salgın tedbirleri kapsamında genel kurul yapılamamıştı.

Gençlerbirliği’nde şu ana kadar alınmış bir karar yok ancak kulüp içinde bir kongre hazırlığının olduğu ileri sürülüyor. Başkan Murat Cavcav’ın, hem takımın aldığı sonuçlar hem de camiadan yükselen tepkiler sonrasında, yeni bir süreci başlatabileceği konuşuluyor. Başkanlığı süresince çok yıpranmış olsa da Cavcav soyadının mirası olan koltuğu bırakmayacağı dillendiriliyor. Yeni ve güçlü bir yönetim listesi hazırlayıp, güven tazelemeyi isteyeceği ifade ediliyor.

Hacettepe başkanlığı yapan, Murat Cavcav yönetiminde görev alırken, yaşanılan fikir ayrılığı sonrası arkadaşları ile istifa eden Arda Çakmak, ekibiyle birlikte her an göreve hazır olduğu yaklaşımını ortaya koyuyor. Çakmak, kulübe ekonomik destek sağlama ile idari anlamda bazı adımların atılması konusunda, başkan Cavcav ile bir dizi görüşme trafiği yürütmüş, ancak ikili arasındaki bu temas trafiği, son buluşmadaki tartışmanın ardından masanın devrilmesiyle olumsuz sonuçlanmıştı. Yeni süreçte tarafların nasıl bir yol izleyeceği, camiadaki hareketlenmeye göre şekillenebilir.

Diğer tarafta, adaylık için öne çıkan iki isim var. Eski başkan vekillerinden Niyazi Akdaş ile başkan vekilliğinden alınan ancak yönetici olarak görevine devam eden Arif Ölmez’in tavrı merak konusu. İlhan Cavcav hayatta iken yapılan bir operasyonla başkan vekilliğinden alınan ve o günkü gönül kırıklığı sonrasında, yeniden Gençlerbirliği’ne dönmeyi düşünmediğini yakın çevresiyle paylaşan Akdaş’ın, son dönemde başkan adaylığını iyiden iyiye düşünmeye başladığı ve bu yönde bazı isimlerle birlikte çalışma yürüttüğü belirtiliyor. Kongrenin toplanması için gerekli izinlerin alınması konusunda yetkili isimlerle görüşme yaptığı ileri sürülen Akdaş’ın tüm camiayı kucaklama adına, kendisinin etrafında bir bütünleşmenin sağlanması yönünde bir düşünceye de sahip olduğu konuşuluyor.

Başkan vekilliği görevinden alınan ancak yönetimde kalmayı sürdüren Arif Ölmez, kulüp disiplin kuruluna ihraç istemi ile sevk edilirken, kuruldan bir ihraç, 4 kınama yönünde karar çıkmasının ardından da sessizliğini koruyor. Ölmez, başkan vekilliğinden alındıktan sonra yaptığı açıklamada, başkan adaylığını dile getirmiş, sonrasında her hangi bir açıklama yapmamıştı. Ölmez’in geçmişte aynı yönetimde görev yaptığı Niyazi Akdaş ile beraber hareket edip, delege yapısını da göz önünde tutarak güç birliği oluşturabileceği ifade ediliyor. Ölmez’in, hem başkan vekilliğinden alınma hem de disiplin kuruluna ihraç istemi ile gönderilme süreçlerinde, mevcut yönetim içinde kendisine destek olan isimler vardı. Bu isimlerin, yeni oluşumda, Akdaş-Ölmez ikilisinin yanına geçebileceği ileri sürülüyor.

Kaynak/Özgür Şahiner/Hürriyet Ankara