Hatayspor
Giriş Tarihi : 25-02-2021 16:44   Güncelleme : 25-02-2021 16:48

Ankaragücü'nün rakibi Hatayspor'da gündem Boupendza

Ankaragücü'nün rakibi Hatayspor'da gündem Boupendza

Hatayspor, Cumartesi günü kendi sahasında oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Sezonun ikinci yarısında evinde oynadığı iki maçta da, galip gelemeyen bordo beyazlılar, sahasında kazanıp, galiyet serisini sürdürmek istiyor. 

Rusya takımı Krasnodar'a transferi iptal edilen Aaron Boupendza, kart cezalısı olduğu için Ankaragücü maçında oynamayacak.

Teknik direktör Ömer Erdoğan yönetiminde yapılan antrenmanda oyuncular, ısınma, pas drili, dar alan çalışması ve taktik idmanı yaptı. Takım, yarın öğlen saatlerinde yapacağı idmanla Ankaragücü maçının çalışmalarını tamamlayacak.

 "SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"

Hafta boyunca Ankaragücü maçının hazırlıklarını, hummalı bir şekilde sürdürdüklerini söyleyen Hatayspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, "Ankaragücü ligde bulunduğu konum itibariyle, sıkıntılı bir süreçten geçiyorlar. Onun için bu tür maçlar, çok ciddiyet ister, disiplin ister, yüksek konsantrasyon ister. Oyuncularımızla da hafa içi itibariyle bunları paylaştım. Tabi onlar da, şimdi bulunduğu noktadan kurtulmak için sahada çok mücadelede edecekler. Buraya kaybetmeye değil, buradan puan almaya gelecekle ama biz de hedeflerimizi devam ettirmek için çok iyi bir fırsat, bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Ankaragücü'nü analiz ederken, bulunduğu konum itibariyle belki fazla puan alamamış olabilir ama hücumsal anlamda özellikle Lobzhanidze olsun, Paintsil olsun, forvette Badji olsun, Borven olsun çok etkili oyuncuları var, dikkat etmemiz gereken oyuncular. Sahaya, istekli, yüksek konsantrasyonla çıkacağız. Burada da kendi sahamızda uzun zamandır kazanamıyoruz, onu da kırmış olacağız ve bu galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz" dedi.

"BOUPENDZA, GOL KRALLIĞINDA İSTEDİĞİ YERLERE GETİRMEK İSTİYOR"

Krasnodar'a transferi iptal edilen Aaron Boupendza ile ilgili de değerlendirmede bulunan Erdoğan, şunları söyledi; "Aaron Boupendza bizim için çok önemli bir oyuncu, karakterli bir oyuncu. Zaten o da burada çok mutlu, burada devam etmek istiyor. Burada takımın başarısında pay sahibi olmak istiyor. Bugüne kadar Aaron, bu duruma geldiyse takım arkadaşlarının sayesinde, Hatayspor'un sayesinde geldi, o da bunun bilincinde. Sezonu iyi bir yerde bitirerek taçlandırmak istiyor" ifadelerine yer verdi.

"BOUPENDZA KADRODA YER ALAMAYACAK"

Boupendza'nın kart cezalısı olduğu için Ankaragücü maçında kadroda yer alamayacağını söyleyen Erdoğan, sakatlığı bulunan Kamara'nın antrenmanlara başladığını fakat ağrıları olduğunu belirtti. Erdoğan, Kamara'nın Cumartesi günkü maçta oynayıp oynamayacağının maç günü netleşeceğini söyledi.

BİLLONG: KAZANMAK İÇİN SAHADA OLACAĞIZ

Takımın savunma oyuncusu Jean-Claude Billong ise, antrenmanda yaptığı açıklamada, şunları söyledi; "Kayıp vermeden oyunumuza devam etmek istiyoruz. İki haftadır evimizde maç kazanamıyoruz, bu şansızlığı da Ankaragücü maçı ile kırmak istiyoruz. İlk maçta onlara mağlup olmuştuk, şimdi kendi evimizde oynuyoruz ve kazanmak için sahada olacağız" dedi.