Ç.Rizespor
Giriş Tarihi : 22-02-2021 22:51   Güncelleme : 22-02-2021 22:54

Sumudica 'Ankaragücü'nün Rizespor'u geçmesi zor'

Sumudica 'Ankaragücü'nün Rizespor'u geçmesi zor'

Rizespor Teknik Direktörü Marius Sumudica, Ankara'dan mutlu ayrıldıklarını söyledi.

Sumudica, "Çünkü oyuncularım istediğim mücadeleyi gösterdi. Ankaragücü altımızda düşme mücadelesi veriyor. Bu maçtan sonra da altımızda kaldılar. Onlara başarılar dilerim. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün özellikle ikinci yarıda iyi bir futbol oynadık. Kolay değil. Takımın oyun sistemini değiştirdik. Sadece 7 gün oldu bu sistemi oyunculara anlatalı" dedi.

Ankaragücü karşısında ikili averajı aldıklarını belirten Sumudica, "Bence bu maçtan sonra Ankaragücü'nün, Rizespor'u geçmesi zor. İlk maçta 5-3 yenmiştik. Burada berabere kaldık. İkili averaja kalsa bile biz üsteyiz. Aramızda 7 puan var. Artık bizi geçmeleri zor. Bu maçı unutup evimizde oynayacağımız Sivasspor maçına iyi hazırlanacağız. Sakatlıkları bulunan Boldrin ve Remy var.

Onlar da kısa süre sonra antrenmanlar başlayacak. Onlar da geldiğinde daha güçlü olacağız. Ligin son haftasına kadar mücadele edeceğiz. Ligin ortasında bir takım aldık. Bu benim için de kolay değil. Elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bugün daha iyi oynadığımıza inanıyorum son maça göre" diyerek sözlerini noktaladı.