Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-02-2021 22:44   Güncelleme : 22-02-2021 23:01

Hikmet Karaman 'Fiziksel kapasitemizi artırmamız gerek'

Hikmet Karaman 'Fiziksel kapasitemizi artırmamız gerek'

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, takımda önemli eksiklerin olduğunu söyledi.

"Daha 3'üncü dakikada yediğimiz gol bütün düşünceleri oyun planını değiştiriyor" diyen hikmet Karaman maç sonu açıklamalarından şunları söyledi: 

"Rizespor iyi bir kadroya sahip. Daha 3'üncü dakika 1-0 öndeler, oyunu riske edeceksiniz, hücum oynayacaksınız, arkada açıklar vereceksiniz. Bütün bunlara rağmen iyi pres yaptık. Golden sonra bayağı baskılı oynadık. Hücum yönümüzü daha fazla geliştirmemiz lazım. İlk devreye 1-1 gitmek avantajdı. 3 tane pozisyonumuz var. Bunlar yeterli değil, güzel olan bir şey var, ikinci yarı Ankaragücü takımı oyunun 45 ile 75 arasında iyi pres yaptı. Son 10 dakika rakibimiz oyunu kontrol etse de yine de oyunumuzu devam ettirdik. Bizim hücum yönümüzü, opsiyonlarımızı çoğaltmamız gerekiyor.

Mutlaka geliştireceğiz. Kulübede bekleyen bazı oyuncuların fiziksel kapasitelerini artırıp bu takımın önemli isimleri haline getireceğiz. Önümüzde Hatayspor maçı var, oradan 3 puan almak istiyoruz" diye konuştu.

Teknik heyet olarak henüz iki maça çıkmalarına rağmen oyun disiplinini takıma kazandırdıklarını vurgulayan Karaman, "Hatay'da daha iyi oynayacağız. Sonra daha da iyi oynayıp puanları toplayıp Ankaragücü'nü hak ettiği yere getireceğiz. Önemli bir taraftar grubumuz var. Motivasyonlarını yüksek tutsunlar. Allah'ın izniyle oyuncuların motivasyonu da yüksek. Pes etmek yok. Sonuna kadar ölümüne mücadele edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.