Ankaragücü
Giriş Tarihi : 19-02-2021 19:29   Güncelleme : 19-02-2021 19:38

Ankaragücü'nde Hikmet Karaman'dan iddialı açıklamalar

Ankaragücü'nde Hikmet Karaman'dan iddialı açıklamalar

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman "Bu sezon ligde kalalım bakın gelecek sezon neler olacak" dedi.

 Tivibuspor'da Erkut Öztürk'ün sorularını yanıtlayan Hikmet Karaman kendisini Ankaragücü taraftarlarının ikna ettiğini açıkladı.

Takımı geldiğinizde takımı nasıl buldunuz sorusuna Karaman, ligi seyrediyorduk ve Ankaragücü'nü de teknik ekip olarak yakınen takip ettik. Hem Ankaragücü'nü tanıyoruz hem de rakiplerimizi tanıyoruz. Bizim bir işimiz var ama futbolculara da iş düşüyor. İstekli olmalılar aç olmalılar. Geçen sene Malatyaspor'un başındayken çok şey öğrendim. Malatyaspor'da bazı futbolcuların bakış açısı farklıydı mesela ama Ankaragücü'nde oyuncular çok istekli. 

Zamana ihtiyacımız var

Bir futbolcumla antrenman sonunda konuştum. Sen aç ol, seni geliştirme görevi ben de dedim. Burada iş teknik ekibe düşüyor. Bunu yapacak personel ve futbolcu var ama zaman yok böyle olunca da bu zamana kadar kaybetmeden ya da kazanarak gitmek gerekiyor ki takımda kalma süremiz artsın. 
Mesela Trabzonspor'da Abdullah Avcı şu an bunu yapıyor. Vasat futbol oynarken puanlar kazandı ve takımda kalma süresi arttı. Bu süre arttıkça takımla daha çok çalışıp, takımı daha fazla geliştirme fırsatımız oluyor. O yüzden bir teknik adam geldiğinde bütün oyunun değişmesini beklememek lazım çünkü hedef önemli bu hedefe göre antrenmanlar bile değişebilir.

Ben 3 sene Ankaragücü'nde çalışmış ve bu camiayı, taraftarı iyi tanıyan biriyim. Biraz zamana ihtiyacımız var ama bu zamanı da kazanarak, puanlarla geçmek zorundayız. Çünkü çok kritik bir yerdeyiz ama ben takımıma güveniyorum. Yönetimimizde çok önemli isimler var, özellikle ekonomik olarak çok önemli şeyler yaptı hem Faruk başkan hem de Fatih başkan ama sportif başarı da gerekli ve biz bu sportif başarıyı alırsak sonrası nolacak kümede kalınca söyleceğim. 

Ankaragücü taraftarı tek başına 1 puan demek 

Taraftarların pandemi sebebiyle tribünde olmamasının hatırlatılması üzerine Karaman:

2009'da yaptığım bir konuşmayı Ankaragücü taraftarı sosyal medyada paylaşmış. Ankaragücü taraftarı çok başka bir taraftar. Diğer takımlar da gelişiyor, taraftarları da gelişiyor ama Ankaragücü taraftarı çok başka. 100 bin kişilik stad olsa Ankaragücü taraftarı hınca hınç doldurur. Ankaragücü taraftarı tek başına 1 puandır zaten, 1 puan da oyuncular alsa 1 puan da biz teknik ekip olarak alsak 3 puan yapıyor zaten. 
Yapacak çok işimiz var, çok çalışmalıyız, aç olmalıyız, çok istemeliyiz. Ben inanıyorum ki Rizespor maçını kazanarak önemüze çok daha iyi bakacağız.

Beni Ankaragücü taraftarı ikna etti

Ankaragücü'nde çalışmaya nasıl ikna oldunuz sorusuna Hikmet Karaman, Ankaragücü taraftarı beni ikna etti. O kadar baskı ve inanç vardı ki. Bir cümlesini söyleyeyim taraftarın, 'Hikmet Hocam tek atımlık fişek var, o da sensin' diyor. Bak, bak... Bu çok anlamlı. Ben bunu doğru kullanmak zorundayım.
Ekonomik anlamda Faruk Bey'in hakkını vermek lazım. Kulüp bambaşka bir yerde olabilirdi ama Faruk Bey borçları ödeyip bu kulübü ayakta tutmuş

Bu kulüp çok önemli bir kulüp. Şampiyonluğa oynaması gereken bir kulüp ama bu takım buraya düşmüş. 

Kamuoyu bilgiye bakmıyor. Ben geçen sene Malatyaspor'da 8 hafta çalıştım. Benim çalıştırdığım takım küme düştü ben küme düşürmedim ben o 8 haftalık süreye bakarım. Ondan önce takımın başında maça çıktım takımı çalıştırmadım ki.

Ben Ankaragücü'nün Bill Shanky'siyim

Liverpool'un Bill Shankly'si varsa Ankaragücü'nün de Hikmet Karaman'ı var." 

Ben 3 kere inanılmaz o 3 seneye baksınlar. Ankaragücü taraftarı bu yüzden benim ismim üzerinde bu kadar uzlaştılar. Çünkü orada yaptıklarımızı görüyor taraftar. Mesela Rizespor'da da 3 kere çalıştım ben. Niye çağırdılar beni gel kurtar diye. Gittim kurtardım. Sonraki sene yine gittim kurtardım son sene düştüm ama 22 yaş ortalaması ile 36 puan topladım.

Bu sene ligde kalalım seneye bakın neler oluyor

Uzun vadeli olarak yönetimle  konuştunuz mu  sorusuna Karaman,  Bu sene ligde kalalım seneye bakın neler oluyor diyerek iddaalı konuştu.