Adana Demirspor
Giriş Tarihi : 10-02-2021 17:24   Güncelleme : 10-02-2021 17:26

Murat Sancak'tan yeniden göreve devam kararı

Murat Sancak'tan yeniden göreve devam kararı

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, görevine devam etme kararı aldı

Adana Demirspor'un başkanı Murat Sancak, transfer döneminde almış olduğu kararların eleştirilmesinin ardından sosyal medya üzerinden istifa ettiğini duyurmuştu. Aradan geçen 2 haftanın ardından Başkan Sancak, yine sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile istifadan vazgeçtiğini bildirdi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, görevine devam etme kararı aldığını bildirdi.

Sancak, yazılı açıklamasında, başkanlığı bırakacağını açıkladıktan sonra 4-5 gün sosyal medyadan uzak durduğunu belirtti.

"YARI YOLDA BIRAKMAMAMI İSTEDİLER"

Bu süreçte taraftarın kendisine sürekli destek olduğunu aktaran Sancak, şunları kaydetti:

"Bu zaman zarfında taraftarlarımız büyük incelik göstererek sosyal medya üzerinden birçok defa #BuHikayeSancaksızOlmaz etiketi açarak durumu ülke gündemine kadar taşıdı. Birçoğu telefonla arayarak gitmemem doğrultusunda ricacı oldu. Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, büyükşehir ve belediye başkanlarımız, Adana'nın ileri gelenleri, iş insanları, çalışanları arayarak yarı yolda bırakmamamı istedi. Adana'ya gelmeden önceki akşam anneme uğradığımda bana 'Sana bırak demiştim ama yarı yolda bırakmak olmaz, git inşallah şampiyon olursunuz.' dedi. Adana'ya gelerek futbolcularla, taraftar gruplarıyla, yöneticilerle ve değişik kesimlerle yaptığım görüşmeden sonra başkanlığa devam etme kararı aldım."

"YÜKSEK SESLE DURMAK YOK, YOLA DEVAM"

Sancak, Adana Demirspor'u kurumsallaştırmayı ve geleceğe sağlam adımlarla götürmeyi hedeflediklerini belirterek, "Bu kulüp üzerinden menfaat sağlamayı bekleyen, emelleri olanların hayallerini sonlandırmak için daha güçlü, bilinçli ve yüksek sesle, durmak yok yola devam. Allah yar ve yardımcımız olsun." ifadelerini kullandı.