Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 28-01-2021 08:22   Güncelleme : 28-01-2021 08:28

Murat Cavcav 'Yeni sayfayı umutla açıyoruz'

Murat Cavcav 'Yeni sayfayı umutla açıyoruz'

Gençlerbirliği’nde farklı dönemlerde 3 kez genel menajerlik görevinde bulunan Cem Onuk, yaklaşık 9 yıl sonra tekrar Beştepe’ye dönerken, Kulüp Başkanı Murat Cavcav, Onuk’un, deneyimi ve bilgisi ile kulübe önemli katkı vereceğine inandığını söyledi.

Ligin ilk yarısında, özellikle son 4 haftalık periyotta puan açısından büyük sıkıntı yaşadıklarını ve ateş hattında kaldıklarını anlatan Cavcav, şöyle konuştu:

“Bu kritik dönemde, eksikler nedeniyle çok zorlandık. Birçok maça önemli eksiklerle çıktık. 19 puandayız. Yerimizin ve puanımızın iyi olmadığını kabul ediyoruz. Ancak, önümüzde bizi bekleyen 21 haftalık bir süreç daha var. Üstümüzdeki gruba çok yakınız. 3 puanlı sistemde, 2 galibiyet işin rengini, şeklini çabuk değiştiriyor. Kulüp olarak önemli bir adım attık ve daha önce uzun süre Beştepe’de görev yapan Cem Onuk’u genel menajerlik görevine getirdik. Bilgi, birikim ve deneyimi ile kulübe önemli katkı sunacağına inanıyorum. Kendisi, kulübümüzü, camiayı, bizleri yakından biliyor, tanıyor. A takım olsun, alt yapı olsun, kulüp işleyişi olsun her konuda tecrübesi ile bizlere yardımcı olacak. Beştepe’yi kısa sürede derler, toparlarım demişti. Disiplin anlayışı, yaklaşımı ve kararları ile bunu gerçekleştireceği konusunda kendisine güveniyorum. Geçmişte bu kulüpte benzer sıkıntılı süreçler yaşandı. Bugün de bazı sorunlarla karşı karşıyayız ancak bunları birlik ve beraberlik içinde olursak aşarız. Her karanlığın ardından mutlaka aydınlık vardır. Biz bu inançla adımlarımızı atıyoruz. Beştepe’de yeni sayfayı, umutla açtık. Umutla ve güvenle yürümek istiyoruz.”

HEDEFE ULAŞMAK KOLAY DEĞİL

“Ligin ikinci yarısına camia olarak büyük bir motivasyonla girmemiz gerekiyor. Yönetim, teknik kadro ve oyuncular olarak hepimizin morale ihtiyacı var. Antalya maçıyla birlikte güzel bir hikaye başlatalım. Dışarıda yapılan karalamalar, bizleri yıpratmaya yönelik çabalar, kimseye fayda getirmez. Herkesin canını sıkar, oyuncuların motivasyonunu düşürür. Kulüplerin ekonomileri zor durumda. Salgın bunu olumsuz yönde daha da tetikledi. Bu takım ligden düştü ama ertesi yıl yeniden Süper Lige yükseldi. O dönemdeki kadronun korunması, mevcut ekonomik şartlarda çok zordu fakat biz bunu başardık. Bugün, Süper Lige çıkmak için 300-400 milyon TL harcayan ama bunu başaramayan kulüpler var. Kulüpleri, hele ki salgın dönemindeki şartlarda ayakta tutmanın ne demek olduğunu, işin içinde olmayan bilemez. Birçok kulübe maddi destek sağlanıyor, bizim de bu desteği alma hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Mevcut durumda, Anadolu kulüpleri içinde alt lige inen takımların yeniden Süper Lige dönmesi çok zor. Haberler geliyor. Bazı kulüplerin sıkıntısı giderek büyüyormuş. O nedenle herkesin iyi düşünmesi lazım. Sağda solda yazılıp çizilenler, bu takıma büyük zarar verir ve sonrasında bunun altından kalkılması zor olur. Bir oyuncu transfer ettik. Forvet için arayışımız var. Bir oyuncu daha alabiliriz. Sakatlar ve eksikler de dönüyor. Antalyaspor karşına, gerideki maçları unutup, yenilenmiş ve güçlenmiş bir heyecanla çıkacağız.

4. KEZ BEŞTEPE’DE

Gençlerbirliği’nde uzun yıllar menajerlik görevini yürüten Cem Onuk, Emrah Atasoy ile yolların ayrılmasının ardından tekrar genel menajerlik görevine getirildi.

Daha önce; 1992-2005, 2006-2010 ve 2012-2013 yılları arasında Gençlerbirliği’nde menajer olarak görev alan Cem Onuk, Beştepe’de 4. kez aynı göreve getirildi.

Özgür Şahiner/Hürriyet Ankara