Keçiörengücü
Giriş Tarihi : 27-01-2021 11:57   Güncelleme : 27-01-2021 12:02

Keçiörengücü'nde hedef ilk 2'i

Keçiörengücü'nde hedef ilk 2'i

Keçiörengücü futbolcusu Dialiba Diabang, "Bu seneki net hedefimiz ilk 2 içinde olmak. Bu olmadığı takdirde ilk 6 içinde bitirip play offa gidebilmek" dedi.

Mor Beyazlı kulübün Senegalli kanat oyuncusu 32 yaşındaki tecrübeli futbolcu Dialiba Diabang, kulübün YouTube kanalına açıklamalarda bulundu. Keçiörengücü'nde güzel bir ortam olduğunu dile getiren Dialiba, "2 yıldır buradayım. Hocalarımız ve arkadaşlarımızla çok güzel bir ortamımız var. Daha önce farklı kulüplerde oynamıştım. Keçiörengücü'nün bu konuda iyi bir kulüp olduğunu düşünüyorum. İlk geldiğimde zordu. Keçiörengücü bu ligde yeni bir kulüptü hem bende yeniydim. Buraya geldikten sonra Kone ve Madinda gibi arkadaşlar buldum. Gollerimi de atmaya başladım. Her şey çok güzel gelişti." ifadelerini kullandı.

"Hedefimiz ilk 2 içinde olmak"

İkinci yarıdan beklentilerinden bahseden Dialiba, "Geçen yıl play offa yakın bitirmiştik. Şuanda play off potasındayız. Bu seneki net hedefimiz ilk 2 içinde olmak. Bu olmadığı takdirde ilk 6 içinde bitirip play offa gidebilmek. Umarım buna erişebileceğiz." açıklamasında bulundu.

Uzun yıllardır Türkiye'de olduğu ve en iyi arkadaşının kim olduğu sorulması üzerine Dialiba, "Açıkçası bir çok kişiyle, herkesle arkadaşım. Burada net birini söylemek diğerlerine haksızlık olacaktır. Fakat zamanımın bir bölümünü Kone ile geçirdiğim için onunla daha yakınım diyebilirim." dedi.

"Her zaman yanımızda oldular bizi desteklediler"

Keçiörengücü taraftarı ile ilgili düşüncelerini de dile getiren Dialiba Dibang, "Açıkçası Türkiye'de taraftar kazansak da kaybetsek de her zaman yanımızdalar. Bu sebeple onlara ihtiyacımız var. Her zaman yanımızda oldular bizi desteklediler ve desteklemeye de devam ettiler. Maça çıktığımızda biliyoruz ki taraftarımız bizi destekleyecek. Burada yaptığımız bir çok şeyin taraftarın desteğiyle olduğunu söyleyebilirim. Özellikle burada maça ilk çıktığımda oldukça şaşırmıştım. Çok fazla olmamalarına rağmen sürekli bizi destekliyorlardı. Desteklerini hiç kesmediler. Am