Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 22-01-2021 09:46   Güncelleme : 22-01-2021 09:49

Gençlerbirliği'nde destek arayışına taraftar tepkisi

Gençlerbirliği'nde destek arayışına taraftar tepkisi

Başkan Murat Cavcav’ın, kulübe kaynak oluşturma çabaları içinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyareti, camida farklı yankı buldu.

Kırmızı-siyahlılar, belediyeden kulübe maddi yardım yapılmaması yönünde mesajlar paylaştı.

Gençlerbirliği saha içinde puan, saha dışında maddi anlamda sıkıntı çekerken, yönetim kanadı, kulübe ekonomik girdi sağlayacak girişimler üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda, kulüp başkanı Murat Cavcav, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Kamuoyuna, ziyaretin içeriği ile ilgili bilgi verilmezken, başkan Yavaş, sosyal medya hesabından, Cavcav ve Yaşar’a, ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden bir paylaşımda bulundu.

Gençlerbirliği yönetimi, daha önce Eryaman Stadı’nda oynanan bir müsabakanın devre arasında, maçı izlemeye gelen başkan Mansur Yavaş ile görüşüp, kulübün içinde bulunduğu ekonomik zorluğu anlatmış ve sorunun aşılması yönünde kendisinden yardım talebinde bulunmuştu. Sonrasındaki süreçte, bu talep ile ilgili bir gelişme olmayınca, Gençlerbirliği yönetimi kendi arasında yaptığı durum değerlendirmesinde, konuyu bir kez daha gündeme getirme kararı aldı ve önceki gün yeni bir görüşme gerçekleşti.

Hatırlanacağı üzere, sezon başında Ankaragücü kulübü yönetimi de yaşadıkları ekonomik zorluğu dile getirmiş, bu esnada belediye şirketleri üzerinden sarı-lacivertli kulübe yaklaşık 30 milyon TL civarında bir yardım yapıldığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Ankaragücü’nün bu kaynak girişi sayesinde, o dönem ki mevcut transfer yasağını kaldırma konusunda çok önemli bir mesafe aldığı açıklanmıştı.

CAMİA BU GİRİŞİMDEN HUZURSUZ

Ancak önceki gün yapılan görüşme, Gençlerbirliği taraftarlarında farklı yankı buldu. Kırmızı-siyahlı renklere gönül verenler, tepkilerini sosyal medya üzerinden sert sözlerle ifade etti. Taraftarlar, kulübün şeffaf bir biçimde yönetilmediğini, her zaman övünülen (kasamızda paramız var) sözlerinin geçmişte kaldığını, kulübün önemli miktarda borç içinde olduğunu belirtip, mevcut yönetime maddi bir destek sağlanmaması konusunda uyarı içeren mesajlar paylaştı. Taraftarlar, belediye tarafından yapılacak olası bir maddi desteğin, yine geçmişte olduğu gibi karanlık ilişkilerle menajerlere gideceğini ileri sürdü. Taraftarlar, kulübün küme düşme tehlikesi yaşamasına rağmen, maddi bir destek beklemediklerini, (halkın parası halka hizmet için, muhtaçlara yardım için kullanılsın) talebinde bulundu.

GELEN PEŞİNATLA BİRAZ RAHATLADILAR

Gençlerbirliği kulübü, Berat Ayberk Özdemir’in Trabzonspor’a transferinden gelen peşinat ile biraz olsun rahatladı. Berat, 2.5 milyon Avro’ya bordo-mavili ekibe giderken, Beştepe’ye 2 milyon Avro peşinatın önceki gün gönderildiği öğrenildi. Bu para girişinin ardından, kırmızı-siyahlı oyuncuların Kasım-Aralık aylarını kapsayan 2 aylık maaşlarının ödendiği, geçen sezonlarda forma giyen bir oyuncunun borcunun kapatıldığı belirtildi.

Özgür Şahiner/Hürriyet Ankara