Kasımpaşa
Giriş Tarihi : 21-01-2021 22:36   Güncelleme : 21-01-2021 22:39

Fuat Çapa 'Bizim adımıza üzücü bir mağlubiyet oldu'

Fuat Çapa 'Bizim adımıza üzücü bir mağlubiyet oldu'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa Ankaragücü önünde kendi adlarına üzücü bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Fuat Çapa'nın maç sonrasında yaptığı açıklama şöyle:

"Maça tam istediğimiz kadro ile çıkma şansımız yoktu. Bir önceki karşılaşmada stoperimizin gereksiz ikinci sarı karttan atılması bizi çok sıkıntıya soktu. Oynamak istediğimiz oyunu oynayamadık. Ankaragücü'nün son haftalardaki karşılaşmalarını göz önünde bulundurursak özellikle kanat oyuncularıyla geçiş oyununu ön planda tutan bir oyun anlayışları var. Karşılaşmaya iki taraf da kontrollü başladı, bizim ilk devre girmiş olduğumuz 3 tane iyi pozisyon vardı.

Korcan'ın çıkarmış olduğu 2 tane çok iyi pozisyon vardı. Ama yemiş olduğumuz gol bizim adımıza çok şanssız bir goldü. İkinci yarıda oyunumuz daha iyiydi. Aslında ikinci devre oynadığımız oyunu ilk devre de oynamak istedik ama yemiş olduğumuz gol açıkçası bizi demoralize etti. İkinci devrede çok sayıda pozisyona girdik ama maalesef yine değerlendiremedik, bizim adımıza üzücü bir mağlubiyet oldu.

Bu kadar pozisyona girip de değerlendirememek elimizdeki oyuncu kalitesine yakışmıyor. Yerli oyuncular hakemi daha rahat baskı altına alabiliyor. Bir şeylerin artık değişmesi lazım, eğer Türk futbolunu geliştirmek istiyorsak. Bugün galip gelebiliriz ama bu olaylar belki bir gün sonra size dönecektir. Çünkü bu bir döngü. Elimizden geldiği kadar pozitif oynamaya ve duruşumuzu çok fazla bozmamaya çalışacağız."