Ankaragücü
Giriş Tarihi : 21-01-2021 22:27   Güncelleme : 21-01-2021 22:35

Mustafa Dalcı 'Herkesten çok puan toplamamız lazım'

Mustafa Dalcı 'Herkesten çok puan toplamamız lazım'

Ankaragücü kulüp antrenörü Mustafa Dalcı, 1-0 kazanılan Kasımpaşa maçı sonrasında kazanmaları gereken bir maçı iyi oyunla kazandıklarını söyledi.

Mustafa Dalcı, "Çok mutluyum. İlk yarı maçı skor olarak bitirebilirdik. Çok ciddi pozisyonlar yakaladık. ilk yarı herhalde 3 ya da 4 olabilirdi. Ama bu tarz maçlarda özellikle son 3 haftada mağlup olmamız, ciddi takımlarla oynamamız bizi yıpratmıştı. Psikolojik olarak böyle bir maçta tamamen galibiyeti düşünmek ve bu maçı mutlaka alabilmek düşüncesi futbolcular üzerinde ciddi etkiler yaratabiliyor. Oyuncularım ikinci yarının son 10 dakikası bunu yaşadı. İyi oynamak bazen yeterli olmuyor. Önemli olan böyle maçları kazanabilmek, hanene 3 puan yazdırabilmek. Bizim diğer takımlardan dezavantajımız, herkesten çok puan toplamamız gerekiyordu. Biz bunu yapmaya başladık. Bu bir başlangıç oldu, inşallah bundan sonra da puan ya da puanlar alırız" dedi. 

"BU LİGDE HİÇBİR MAÇ KOLAY DEĞİL"

Ligde hiçbir maçın kolay olmadığını bildiklerini kaydeden Dalcı, şöyle konuştu: "Bizim bu zorlukları oyuncularımızla birlikte aşacağımıza inanıyorum. Bu anlamda bugün sahaya yüreğini koyan, galibiyet için savaşan futbolcularımı tekrar yürekten çok ama çok tebrik ediyorum. Bu galibiyeti de gerçekten özellikle dün bizi ziyaret eden büyük Ankaragücü taraftarına armağan ediyorum.