Ç.Rizespor
Giriş Tarihi : 16-01-2021 10:36   Güncelleme : 16-01-2021 10:38

Rizespor'da korona virüs vakaları artıyor

Rizespor'da korona virüs vakaları artıyor

Rizespor'da 2 futbolcu ve 1 yardımcı teknik ekip personelinin korona virüs testi pozitif çıktı. Karadeniz ekibinde testi pozitif olanların sayısı 5'e yükseldi.

Rizespor'da sporcu, teknik heyet ve ilgili yöneticilere pazar günü oynanacak Yeni Malatyaspor maçı öncesi yapılan korona virüs testi sonuçları açıklandı. 2 futbolcu ve 1 yardımcı teknik ekip personelinin tesitinin pozitif çıkması ile kulüpte pozitif vaka sayısı 5'e yükseldi.

Rizespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hasan Türüt, "Kulübümüzün, Süper Lig'in 19. haftasında 17 Ocak 2021 Pazar günü saat 16: 00'da Yeni Malatyaspor ile yapacağı müsabaka öncesi sporcu, teknik ekip ve ilgili yöneticilere yapılan Covid-19 PCR testleri neticesine göre, 2 futbolcumuz ve 1 yardımcı teknik ekip personelimizde pozitif sonuç rapor edilmiştir.

Böylece kulübümüzde Covid-19 PCR testi pozitif olarak rapor edilenlerin sayısı 5'e yükselmiştir. Sporcularımız ve personelimiz izole edilmiş olup, mevcut algoritmalar rehberliğinde gerekli takip ve tedavi süreçleri başlatılmıştır" dedi.