Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-01-2021 10:06   Güncelleme : 16-01-2021 10:15

Mustafa Reşit Akçay'dan Ankaragücü yöneticilerine sert sözler

Mustafa Reşit Akçay'dan Ankaragücü yöneticilerine sert sözler

Mustafa Reşit Akçay, dijital futbol içerik platformu olan Futbol Anadolu'nun kanalında moderatör Akif Yer'in sorularını yanıtladı.

Akçay bir dönem çalıştığı Ankaragücü'nde yöneticilere hakkını helal etmediğini söyledi

Akçay'ın bu konudaki açıklamaları şöyle:

Türkiye'de ben Trabzonsporluyum dediğim için bize saygı göstermeyen kulüpler oldu. 

Trabzon'u ve Trabzonspor'u seviyorum. İyi ki Trabzonspor'da çalışmışım. Bunun için bazı bedeller ödedik. Türkiye'de ben Trabzonsporluyum dediğim için bize saygı göstermeyen kulüpler oldu. Ama ben Fenerbahçeliyim dediği için o kulüplerde saygı görenleri de gördük. Hangisi doğru. Ben sahtekar mıyım. Fenerbahçeliler dürüst de, Trabzonsporlular sahtekar mıyım? Ben maç mı satarım?

Ankaragücü'nün o zamanki yöneticilerine hakkımı helal etmiyorum. 

Ankaragücü Teknik Direktörü iken 'Trabzonspor'un şampiyon olmasını isterim' dediğim için görevime son verildi. Ben Türk futbolunun gelişimi açısından bu demeci vermiştim. 35-40 bin taraftarın önünde futbol oynayan bir takımın şampiyon olmasını istemek yanlış mı? Trabzonspor uzun yıllardır şampiyon olamıyor. Bu sene de Trabzonspor şampiyon olsun dedim.

Çalıştığım bütün kulüplerden helalleşerek ayrıldım. Ama Ankaragücü'nün o zamanki yöneticilerine hakkımı helal etmiyorum. Bana, 'sen maç satarsın, ihanet edersin' demeye getiren davranışlar sergilediler. Bu tip insanlara kalkıp hakkınızı helal edin demek işime gelmedi. Öbür dünyada, Allah'ın huzurunda helalleşeceğiz. Ankaragücü camiasına karşı en ufak bir saygısızlık yapmadım. Onlar beni biliyor. Ben de onları biliyorum. Ayrıldıktan sonra bana çok güzel mesajlar gönderdiler. Allah Ankaragücü'ne zeval vermesin. Bu sezon işleri zor ama inşallah ligde kalırlar.