Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 15-01-2021 22:03   Güncelleme : 15-01-2021 22:16

Mustafa Kaplan hakemlere çattı

Mustafa Kaplan hakemlere çattı

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, F.Karabükspor'a 3-1 yenilen oyunclarını  göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik etti.

Risk alarak maçı çevirmek adına ikinci yarı sahaya çıktıklarını ifade eden Kaplan, "Konuşacak çok şey var. Mikrofon karşısında konuşunca teknik adamlara sıkıntı oluyor. Üzgünüm. Türk futbolu adına üzgünüm. Sahada oynamaya çalışan bir Gençlerbirliği vardı. Rakibimizde futbol oynamaya çalışıyordu, onların galibiyetine gölge düşürmem. Kendi yaptığımız bireysel hatalardan ilk yarı 2-0 geriye düştük, hiçbir futbolcuma kızmıyorum. Bu genç oyuncuların emeği sahada kaybolup gitmemeli. İlk yediğimiz gol penaltı mı, değil mi, içeride mi, dışarıda mı, bakmak lazım. VAR, Türk futboluna ne verdi. Ne faydası oldu? VAR'daki hakem arkadaşlarımızın, her takım için çok dikkatli olması lazım. Emek veriyoruz burada, VAR'la verilen bir kararla emeğimiz gittiği zaman üzülüyoruz. Eğer karar doğruysa saygı duyarız. Bir VAR kararı için 3-5 dakika bekleyip penaltı veriliyor. Hakemin yerinde olsam kendi bildiğimi yaparım. Yediğimiz 3'üncü golden önce faul vardı. Hakem arkadaşlara kötü konuşmam, onlara saygı duyuyorum" dedi. 

Kaybetmeyi düşünmedikleri bir maçı kaybettiklerini söyleyen Kaplan, "Hakem arkadaşlarımız İngiltere'yi seyretsin. Ufacık şeylere orada düdük çalınmıyor. Bize kenarda hiç tolerans tanınmıyor. Dördüncü hakem kulaklıktan uyarıyor, orta hakem kart gösteriyor, doğru değil. Bizimde görevimiz oyuncularımızı kenardan motive etmek. Hakem arkadaş maç sırasında 'Bize güvenin' dedi. Ben, Türk hakemlerine güveniyorum ama gitsinler bugünkü maçı izlesinler. Kırgınlık, dargınlık yok. Futbol oynamak isteyen bir takımı frenlemesinler" dedi.