Ankaragücü
Giriş Tarihi : 14-01-2021 14:57   Güncelleme : 14-01-2021 14:58

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten transfer yasağı açıklaması

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten transfer yasağı açıklaması

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert; dün TFF yönetiminin aldığı artı yabancı kontenjanı ve transfer yasağı ile ilgili açıklamalar yaptı.

Fatih Mert 16 yabancı kontenjanının kendilerini rahatlattığını ifade ederek, "Bizde daha önce Ante Kulusiç’i kadroya yazamamıştık. Beşiktaş Kulübü gündeme getirmişti. 10’a yakın kulüpte böyle yazılmayan oyuncular vardı. Bugün bir öneri olunca diğer kulüplerde kabul etti, artı 2 oldu. Yazılamayan futbolculara paralar ödeniyordu. En azında takımlar artık yazabilir. Yoğun maç trafiği olacak. Bize göre iyi oldu" dedi.

Transfer yasağı ile de konuşan Mert, "Biz 3.transfer yasağı ile karşı karşıyayız. İnsanlar bize, “Bu nedir?” diye soruyor. Bu nedir diye bir şey yok. Buraya bir para katkısı olmadığı için biz burayı yaşatmakta ciddi zorluklar çekiyoruz. Hepsi geçmişten  gelen dosyalar. Bizim kendi dönemimize ait 1 tane ödenmeyen veya sorun olan futbolcumuz yok. FİFA dosyamız yok. Malesef bunlarla uğraşıyoruz. Çözmek için kaynak arayışındayız. Bir aşamaya getirdik. Avukatlarla görüşmeler devam ediyor. Belli bir noktaya geldik. Fenerbahçe maçına yetişmez ama,  Kasımpaşa maçına inşallah çözeriz diye umut ediyorum. Yüzde yüz çözeriz diye de bir şey diyemiyorum. Çözmek için elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu haftaki Fenerbahçe maçı ile ilgili de konuşan Mert şunları söyledi:

"Fenerbahçe şampiyonluğun güçlü adaylarından. Ligin en güçlü ekiplerinden. İyi bir tempo ve seri yakaladılar. Bizimde puan veya puanlara ihtiyacımız var. Çünkü üst tarafla aramızızn açılmaması gerekiyor. O yüzden muhakkak puan almamız gerekiyor. Takımımız o yönde hazırlanıyor. İnşallah buradan puan ve puanlar alırız."