MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-01-2021 22:06   Güncelleme : 13-01-2021 22:10

Mustafa Dalcı'dan flaş Atakan Çankaya ve Alper Potuk açıklaması

Mustafa Dalcı'dan flaş Atakan Çankaya ve Alper Potuk açıklaması

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

Dalcı, Atakan Çankaya'nın transferin gözde isimlerinden biri olduğunu ve Galatasaray ile Beşiktaş tarafından takip edildiğini söyledi.

Süper Lig takımlarından Ankaragücü'nün teknik direktörü Mustafa Dalcı önemli açıklamalar yaptı. Dalcı transfere yönelik değerlendirmelerde bulunurken Atakan Çankaya'nın büyük takımların radarında olduğunu söyledi.

"Küme düşmek gibi bir kaygımız yok"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Dalcı, "Ankaragücü her hafta üzerine koyarak gidiyor. Kümede kalma ortalamasında her maçta 1 puan alırsan zaten ligde kalıyorsun. Oynadığım 9 maçta 13 puan aldım. 4 puan artıdayım. 23 puan aldığınız da zaten ligde kalıyorsunuz. Ama biz bunlara bakmıyoruz. Biz küme düşeceğimize inanmıyoruz. Böyle bir endişemiz yok. Biz büyük bir camiayız. Cesur oynuyoruz. Atak oynuyoruz. Süper Lig'in en geç takımıyız. 23 yaş ortalamamız var. Şu anda bütün istatistiklerde ilk üçün içerisindeyiz. Emin adımlarla gideceğiz" dedi.

"Fenerbahçe için de kolay bir maç olmayacak"

Pazartesi günü İstanbul'da oynayacakları Fenerbahçe maçı için ise Mustafa Dalcı, "Fenerbahçe ivme kazandı. Ama biz de maçın içerisinde yapmamız gerekeni yapacağız. Kolay bir maç değil. Ama Fenerbahçe için de kolay olmayacak. Biz her şeyin farkındayız. İstanbul'a puan ya da puanlar için geliyoruz" şeklinde konuştu.

"Atakan Çankaya, Galatasaray ve Beşiktaş'ın radarında"

Mustafa Dalcı, "Atakan Çankaya için resmî bir teklif yok; ama sanırım Galatasaray ve Beşiktaş'ın radarına girdi. Milli takıma da çağrılacağını düşünüyorum. Bunu hak ediyor. Stoper özellikleri çok fazla, çabukluğu, dinamikliği var. Önceden defansif orta saha oynadı; bu defansta topla çıkarken onu daha güçlü yapıyor" ifadelerini kullandı.

"Alper Potuk bizimle"

Dalcı, "Alper Potuk bizim kardeşimiz. Takım antrenmanlarına başladı. Belli bir seviye getirirsek, oynamaya başlayacak. Kadro dışı kararı ortadan kalktı. Performansı ve verilerine göre Fenerbahçe maçı kadrosuna da alabiliriz. Güçlü bir yönetimimiz var. Transfer yasağını kaldırırlar diye düşünoyorum" dedi.