Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-01-2021 11:05   Güncelleme : 04-01-2021 11:07

Fatih Mert 'Oyunculara inancımızı hiç kaybetmedik'

Fatih Mert 'Oyunculara inancımızı hiç kaybetmedik'

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Yeni Malatyaspor galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, oyunculara olan inançlarını hiç kaybetmediklerini belirtip, “Yenildiğimiz maçlardan sonra onlarla konuştum. Oynadıkları oyundan dolayı tebrik ettim. Bir gün bunun bir yerden döneceğini biliyorduk” dedi.

Teknik Direktör Mustafa Dalcı ile beraber; birlik, beraberlik ve takım ruhu oluşmaya başladığını vurgulayan Mert şunları söyledi:

“Takım iyi oynamaya başladı. Ankaragücü’nün yerinin buralar olmaması lazım. Daha yukarılarda olması gerekiyor. Biz birbirimize olan inancımızı güvenimizi kaybetmedik. İyi bir birliktelik var. Bundan sonraki maçlarda da inşallah galip gelerek bunu taçlandıracağız.”

TEMELLERİ ŞİMDİDEN ATIYORUZ

“Futbol ekonomisi gerçekten zor durumda. Bizim Ankaragücü olarak da ekstra zorluklarımız var. Geçmişten gelen futbolcuların hala borçlarını ödüyoruz. İşte Szukula’nın ve Sadayev’in ödemesi var. Onların ikisi transfer yasağına konu oldu. Bunları çözmek için uğraşacağız ama rakamlar da ciddi rakamlar.

Çözemezsek elimizdeki oyuncularla devam etmek zorundayız. Çözmek için de mücadeleye başladık. Biz göreve geldikten sonra bir ekip oluşturduk. Transferler konusunda o ekip çalışıyor. Bazı maçlarda 5 yerli oyuncu ile oynamaya başladık. Daha sonra gelecek yabancı kısıtlamasını düşünerek bunun temellerini oluşturduk.”