Süper Lig
Giriş Tarihi : 29-12-2020 18:11   Güncelleme : 29-12-2020 18:14

Futbolda yayın krizi çözüldü

Futbolda yayın krizi çözüldü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig ve TFF 1. Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

Duyuruda, “17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hak edişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır” bilgisi verildi.

Yayıncı kuruluştan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:“İş ortağımız Digiturk ile yapılan görüşme sürecine katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve tüm kulüp başkanlarımıza, Kovid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri sabır ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz.

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”