MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 27-12-2020 18:53   Güncelleme : 27-12-2020 18:56

Mustafa Dalcı 'Sisteme olan sadakat kazandırır'

Mustafa Dalcı 'Sisteme olan sadakat kazandırır'

Ankaragücü, Teknik Direktörü Mustafa Dalcı Denizlispor'u 2-1 yendikleri maçın ardından yayıncı kuruluş beIN Sports'a konuştu.

Mustafa Dalcı, sisteme olan sadakatin kendilerine kazandırdığını ve 6 puanlık bir maçı galip bitirdiklerini söyledi.

Mustafa Dalcı, futbolcularla iyi bir iletişim kurduklarını ve oyun anlayışlarını değiştirdiklerini anlattı.

Dalcı, "Haftalardır iyi oynuyoruz. Mağlup olduğumuz maçlarda bile yenilmeyebilirdik. Oyuncularla duygusal bağımız oldu. Birbirimizi çok sevdik. Oyun anlayışımızı değiştirdik, kimlik kazandık. Galip gelmek için elinden gelen her şeyi yapan bir takımız. İlk yarı istediğimiz her şeyi yaptık ve skoru yakaladık. İkinci yarı belli strateji ile çıktık. 6 puanlık bir maçtı. İkinci yarı birinci bölgede savunma yapmak zorunda kaldık. Denizlispor'u da tebrik ediyorum. Sonuç olarak 3 puan bizim, çok mutluyum. Galibiyeti büyük Ankaragücü taraftarına armağan ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Sisteme sadakat olumlu şekilde dönecektir"

Öte yandan Dalcı, rehave kapılmayacaklarının da altını çizdi. Ankaragücü Teknik Sorumlusu, "Sistem içerisinde oyuncuların hepsi değerli. Sisteme sadakati ilk gün söylemiştim. Sadakatimizi gösterirsek bunlar bize olumlu şekilde dönecektir. Bu söylemleri eyleme çevirmek bizim için çok değerli. Ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Lig çok uzun. Emin adımlarla ileriye doğru gitmek için elimizden geleni yapacağız. Ankaragücü, güçlü bir camia. Biz özlenen Ankaragücü'nü inşallah en kısa zamanda herkese göstereceğiz" dedi.