Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-12-2020 21:03   Güncelleme : 25-12-2020 21:10

Ankaragücü'ne bir iyi bir de kötü haber

Ankaragücü'ne bir iyi bir de kötü haber

Ankaragücü'nde Beşiktaş maçında sakatlanan Stylianos Kitsiou ve Emre Güral'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı.

Stylianos Kitsiou'nun beyin tomografisinde ciddi bir sorun yaşanmadığı tespit edildi. emre Güral iise sahalardan 3 hafta ayrı kalacak.

Kulüp tarafından yapılan açıklama şöyle:

Dün oynanan Beşiktaş A.Ş. maçının ilk yarısında sakatlıklıkları nedeniyle karşılaşmaya devam edemeyen futbolcularımızdan Stylianos Kitsiou’nun yapılan ilk müdahalenin ardından maç sonrası sağlık sponsorumuz Acıbadem Hastanesinde çekilen beyin tomografisinde ciddi bir soruna rastlanmazken, Emre Güral’ın yapılan MRG incelemesinde sağ arka üst adalesinde ikinci dereceden kas yırtığı ve yaygın kanama saptanmış olup tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır. Emre Güral’ın sahalara dönüş sürecinin yaklaşık 3 haftayı bulması beklenmekte olup her iki sporcumuza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Öte yandan Süper Lig’in 15. haftasında Yukatel Denizlispor maçı öncesi futbolcularımız, teknik ekibimiz ve personelimize yapılan rutin Covid-19 tarama testlerinde yeni bir pozitif vakaya rastlanmamıştır.