Menemenspor
Giriş Tarihi : 23-12-2020 19:39   Güncelleme : 23-12-2020 19:43

Menemenspor'da yabancı şoku. Hükmen yenilgi geliyor

Menemenspor'da yabancı şoku. Hükmen yenilgi geliyor

TFF 1.Lig'in 15. haftasında Menemenspor, 3-2 kazandığı Adanaspor maçının ikinci yarısında 6 yabancıyla sahada yer aldı. Kural ihlali yapan Menemenspor, hükmen mağlup sayılacak.

TFF 1.Lig'in 15. haftasında yabancı kuralı ihlali yaşandı. Menemenspor, 3-2 kazandığı Adanaspor maçının ikinci yarısında 6 yabancıyla sahada yer aldı.

Menemenspor, ilk 11'de Selmani, Domgjoni, Tidjani Anaane, Adamu Alhassan ve Kamara'dan oluşan 5 yabancı futbolcuya yer verdi. 76. dakikada Şeref Özcan'ın yerine oyuna Akanbi Rasheed dahil oldu ve Menemenspor sahada 6 yabancı ile oynadı.

Kural gereği İzmir temsilcisi, 3-0 hükmen mağlup sayılacak.

TFF TALİMATI NE DİYOR?

Kulüpler, 2020-2021 sezonunda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme yapabilecek. Tüm hakkını kullanan kulüpler için bu futbolculardan en az 1'i 1 Ocak 1996 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olması şartı aranacak. Sözleşme imzalanan 8 yabancı futbolcudan sadece 6'sı 18 kişilik müsabaka listesine alınabilecek. Bu futbolculardan sadece 5'i müsabakaya devam eden kadroda sahada aynı anda yer alabilecek.

Özür diledi

Menemenspor Teknik Direktörü Dilaver Mutlu, "3-2 kazandık ama teknik ekip olarak bir hata yaptık. Futbolcu kardeşlerimizden özür diliyorum. 6. yabancıyı oyuna sokarak hata yaptık" dedi.

Menemenspor, ligin 9. haftasından ertelenen maç için konuk olduğu Adanaspor'u 3-2 mağlup etti. Ancak Memenenspor 3 dakika sahada 6 yabancı ile mücadele etti. Maç sonu basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Menemenspor Teknik Direktörü Dilaver Mutlu, "Maçla ilgili maçtan öncede söylemiştik. İyi futbol oynayıp öyle gitmek istiyoruz demiştik. Futbolcu kardeşlerim iyi oyun oynadılar. Golleri de buldular. 3-2 kazandık ama teknik ekip olarak bir hata yaptık. Futbolcu kardeşlerimizden özür diliyorum. 6. yabancıyı oyuna sokarak hata yaptık" diye konuştu.

76. dakikada Şeref Özcan Memenenspor'da oyundan çıkıp yerini Rasheed'e bırakmıştı. Böylece sahada 6 yabancısı bulunan Menemenspor, 3 dakika sonra Anaane'yi oyundan alarak Murat'ı oyuna dahil etmişti.