Süper Lig
Giriş Tarihi : 22-12-2020 10:07   Güncelleme : 22-12-2020 10:22

TFF Bein Sports ile anlaşmaya yakın

TFF Bein Sports ile anlaşmaya yakın

TFF Başkanı Nihat Özdemir öte yandan beIN Sports konusunda önemli açıklamalar yaptı. Özdemir, beIN Sports'la cuma gününe kadar anlaşacaklarını söyledi.

17 Kasım 2020'de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve beIN Sports'un anlaştığını duyurmuştu.

Ancak o günden bu yana resmi sözleşme imzalanmadı.

Süper Lig ve TFF 1. Lig takımları geçtiğimiz cuma günü beIN Sports'u protesto etme kararı almıştı. Bunun üzerine beIN Sports ödemelerin yapıldığını açıkladı ancak TFF, yayıncı kuruluşu yalanladı. 

Yayıncı kuruluş tartışmaları sürerken TFF Başkanı Nihat Özdemir, bu hafta cuma gününe kadar anlaşmayı umut ettiklerini söyledi.

"Görüşmelere başladık"

Nihat Özdemir, "Yayıncı kuruluş para ödemediği için çok centilmence saygı içeresinde bu eylemi yaptılar. Yayıncı kurulaşla görüşmelerimiz devam ediyor. Yayıncı kuruluş bütün ödemelerin yapıldığını söyledi. Biz de bunun doğru olmadığını söyledik.

Görüşmelere başladık. Bu cumaya kadar anlaşmaya vararak yeni sözleşmesinin imzalanacağını düşünüyorum. Ödemeler ondan sonra gerçekleşecek. Ne kadar ödeneceği konusunda anlaştık ama protokollün bazı maddelerinde ve ödeme şeklinde problemler var. Bunun da halledieceğini düşünüyorum" dedi.