Ankaragücü
Giriş Tarihi : 18-12-2020 11:18   Güncelleme : 18-12-2020 11:21

Fenerbahçe'ye Saba Lobjanidze'yi önerdi

Fenerbahçe'ye Saba Lobjanidze'yi önerdi

Spor yorumcusu Ömer Üründül Fenerbahçe'ye ara transferde Ankaragücü'nün son haftalardaki yıldızı Saba Lobjanidze'yi transfer etme önerisi yaptı.

İşte o yazı...

Transfer politikası yanlıştı. Aynı bölgeye çok fazla oyuncu alındı. Acilen kanat forvete ihtiyaç var. Fayda vermeyecek futbolcuların peşine düşmektense benim bir isim önerim var. Hem bütçeye de uygun: Ankaragücülü Saba Lobjanidze!..

Fenerbahçe'de son gelinen noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Teknik direktörler ve yönetimlerin transfer politikalarıyla ilgili erken ve iddialı teşhisler yapıyorum... Esas amacım yardımcı olmak. Bu sezon başında F.Bahçe'nin transferleri ile ilgili yorum yaparken; Samatta, Cisse, Valencia ve Ademi'nin yapılarının kanat forvetine uygun olmadığını söyledim. Dördü de santrfor özelliğinde. Bir tek Perotti var… Hem çok kaliteli hem de çok etkili kanat forvet. Ancak o da sakatlık problemi yaşıyor. Ne zaman oynamaya başlar bilemiyorum. Bunun yanında Sosa belli bir yaşa geldi. Trabzonspor'da da fizik açıdan yeterli değildi. İstanbul'da fizikten daha da düşer. Çok ses getiren Mert Hakan için de şunları söylemiştim; "Yapısı dolayısıyla katkı vermesi için çok güçlü olması lazım." O da İstanbul'da Sivas'taki gücüne ulaşamaz. Sonra lig başladı. Şunları gördüm; Bulut, Ozan'ı yapısına uymayan 10 numara pozisyonunda görevlendiriyor. 10 numara özelliği olan Pelkas'ı da yapısına uymayan kanat forveti olarak kullanıyor. Daha sonra gazetemdeki köşemde de yazdım. Caner ve G.Gönül önemli kanat bekleri. Ama bunların yaşları dolaysıyla ağır yükü 90 dakika taşımaları mümkün değil. Bu yüzden 5 oyuncu değiştirme hakkı varken, elinde de Sangare ve Novak alternatifleri dururken, son 20-25 dakikada ilk değişikliklere beklerden başlanmalı.

 Çare transfer mi?

Kadroda ciddi sıkıntılar var. Gustavo ve Tisserand da dahil tüm yabancılarda fiziki düşüş var. Bunun yanında da eldeki kadroyla beklenen organize futbolun sahaya yansıması zor görünüyor. Bu problemler devam edecek. Puan cetvelindeki tablo gösteriyor ki kaybedilmiş bir şey yok. Bakalım Erol Bulut ne gibi tedbirlerle çare üretecek. Öncelikli hedef Gaziantep ve Başakşehir maçlarını en az hasarla bitirmek. Bekleyelim ve görelim... F.Bahçe'nin devre arasında ivedilikle bir kanat forvetine ihtiyacı var. Fayda vermeyecek oyuncular peşine düşmektense benim olumlu katkı yapacak bir isim önerim var. Hem de bütçeye uygun: Ankaragücülü Saba Lobjanidze…