Ankaragücü
Giriş Tarihi : 14-12-2020 20:55   Güncelleme : 14-12-2020 21:00

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert 'Hakemden adil kararlar bekliyoruz'

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert 'Hakemden adil kararlar bekliyoruz'

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Hatayspor maçı öncesi yaptığı açıklamada "Hakemden adil kararlar bekliyoruz" dedi.

Ankaragücü, Süper Lig'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle ertelenen 6. hafta karşılaşmasında yarın Atakaş Hatayspor'u sahasında ağırlayacak.

Fatih Mert, Hatayspor karşılaşması için, "Burada iki hususu belirtmek istiyorum; Hatayspor'un futbolcuları korona virüse yakalandığı için ertelenen bir maçımız var. Ama maalesef şimdi de bizim korona virüse yakalanan futbolcularımız var" ifadelerini kullandı.

"ADALETSİZ SONUÇLAR DOĞACAK GİBİ"

Başkan Fatih Mert, "Önemli futbolcularımız pozitif çıktı. Bu işlerden adaletsiz bir durum doğacak gibi görünüyor. Bugün başka takımlar için de böyle olabilir. İşte biz, Hatayspor 14 sayısına düştüğü için maçlarını iptal ettirdi. Şu anda hazır bir takım görüntüsünde oynuyor. Bilmiyorum şuan korona virüslü futbolcuları var mıdır, yok mudur ama biz de önemli futbolcularımızdan Kovid-19 olanlar var şu anda ama çıkıp oynamak zorundayız. Aynı şekilde Galatasaray maçında bizim 9 futbolcumuz korona virüse yakalanmıştı. Biz çıkıp Galatasaray gibi zorlu bir deplasmanda oynamak zorunda kaldık ve 1-0 maalesef mağlup olduk. Burada biraz çok adil olmayan sonuçlar doğacak gibi geliyor." dedi.

"HAKEM CAMİASINA DA SAYGI DUYUYORUZ"

Hatayspor maçını hakem Hüseyin Göçek'in yöneteceğini hatırlatan Ankaragücü Başkanı Fatih Mert şöyle devam etti:

"Maçın hakemi Hüseyin Göçek, hakemlerle ilgili hiç konuşmak istemiyoruz. Ankaragücü olarak da mümkün olduğu kadar konuşmamaya çalışıyoruz, hakem camiasına da saygı duyuyoruz. Saygımızı sonuna kadar da korumak istiyoruz ama Hüseyin Göçek'in geçen sene 2 tane maçımız da vermiş olduğu kararlarla sonuç aleyhimize döndü. Bu sene de oynadığımız Rizespor'a 5-3 kaybettiğimiz maçın VAR hakemiydi, orada da bazı kararlarla maça direk etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Bir art niyet aramamakla beraber maçımıza adil bir yönetim, hakemden adil kararlar bekliyoruz."

Fatih Mert, "Hatayspor maçına da Gençlerbirliği maçına da tabii ki galip gelme parolasıyla çıkacağız. Bu iki maçı almamız çok önemli" diyerek sözlerini tamamladı.