Voleybol
Giriş Tarihi : 14-12-2020 10:19   Güncelleme : 14-12-2020 10:22

Halkbank 1/8 final turu için sahaya çıkıyor

Halkbank 1/8 final turu için sahaya çıkıyor

Türkiye’yi CEV Challenge Kupası'nda temsil eden ve 1/8 finallerine yükselen Halkbank, bu turda Portekiz’in Sport Lisboa e Benfica takımı ile yarın (15 Aralık, Salı) Ankara’da karşılaşacak.

Sırbistan’dan Mirko Jankovic ile Yunanistan’dan Lemonia Moula hakem ikilisinin yöneteceği karşılaşma Başkent Voleybol Salonunda saat 19:00’da başlayacak.

Küresel salgın önlemleri çerçevesinde grup olarak, tek maç üzerinden oynanacak müsabakayı kazanan takım 1/4 finallerine yükselecek.

Gruptaki diğer eşleşmede Fransa’nın AS Cannes VB takımı ile İsveç temsilcisi Sollentuna VC karşı karşıya gelecek. Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı müsabaka saat 16:00’da başlayacak.

Bu iki maçın kazananları 16 Aralık Çarşamba günü saat 17:30’da, Başkent Voleybol Salonunda 1/4 finalinde karşı karşıya gelecek.

Biz final istiyoruz

Halkbank’ta karşılaşma ile ilgili düşüncelerini açıklayan iki yıldız oyuncu Fernando Ramos Hernandez ile Efe Bayram zor bir süreçten geçtiklerini; bu maçtan galip ayrılarak hem moral bulmak, hem de final kapısını aralamak istediklerini söylediler.

Takımdaki tüm oyuncuların COVID-19 testlerinin pozitif çıkmasından sonra fazla çalışma imkanı bulamadıklarını ifade eden Hernandez, “Ama inancımız, hastalığı yendiği gibi bizi galibiyete de taşıyacaktır. Buna inanıyoruz. Güçlü, saygıdeğer bir rakibimiz var. Sahada tüm gücümüzü verip Halkbank’ı bir üst tura taşımak istiyoruz. Maksimumla oynayıp camiamızı en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Benfica engelini aşmalıyız

Halkbank takımının genç yıldızı Efe Bayram da sezon başında konan hedeflerden biri olan Challenge Kupasındaki en zor engel olarak gördükleri Benfica’yı saf dışı bırakmak istediklerini söyledi. Takımda morallerin yerinde olduğunu, mümkün olabilecek en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade eden Efe Bayram, “Turnuvanın en güçlü takımlarından biri ile karşılaşacağımız biliyoruz. Mental hazırlığımızı ona göre yaptık. Evet, küresel salgın tüm takımı aynı anda etkiledi. Ülkemin sağlık sistemi, kulübümüzün müthiş ilgisi ile iyileştik. Hem camiamızı, hem Türkiye’yi başarı ile temsil etmek istiyoruz. Ankara’ya gelen bütün takımları sağlıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Hijyene azami dikkat

1/8 finallerine COVID-19 önlemleri çerçevesinde seyirci alınmayacak. Sadece görevli personel, medya mensupları ve güvenlik güçleri salonda olabilecek.

Başkent Voleybol Salonunda hijyen ve maske açısından tüm önlemler alındı. Bu kapsamda, salonun hiçbir yerine maskesiz girilemiyor.

Halkbank, konuk ettiği tüm takımların maske ihtiyacını karşılıyor.

Tüm girişlerde ateş ölçülüyor, girenlerin dezenfektan kullanmaları zorunlu!