TFF 3.Lig
Giriş Tarihi : 13-12-2020 22:24   Güncelleme : 13-12-2020 22:27

Altındağspor şampiyonluğa inanıyor

Altındağspor şampiyonluğa inanıyor

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Altındağspor, şampiyonluk hesapları yapıyor.

Teknik Direktörlüğe Metin Akpunar'ın gelmesiyle iyi bir ivme yakalayan başkent ekibi, son 6 maçta 4 galibiyet, 2 de baraberlik aldı.

Göreve geldiğinde inancını kaybetmiş bir ekip bulduğuna dikkat çeken Metin Akpunar, "Forma rekabeti de yaşanmıyordu. Önce futbolcuları kendine getirmeliydik. Bunu da başardık. Özgüvenlerini kazanmalarını sağladık. Şimdi şampiyonluğa inanan bir oyuncu kadromuz var" dedi.

Yönetimin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını belirten Akpunar, "Defansif ve ofansif anlamda bir oyun planını takıma monte ettik. Defansı önde başlatık. Bu sayede 8 gol atıp, sadece bir gol yedik. 1.75 puan ortalaması yakaladık. Bu bizi play-off'a rahatlıkla sokar. Ancak biz şampiyon olmak istiyoruz" diye konuştu.

Elinde iyi bir kadro olduğunu da ifade eden 45 yaşındaki teknik adam, şöyle devam etti: "Haftalar ilerledikçe, daha da iyi olacağız. Eksiklerimiz yok mu, var tabi ki. Ara transfer döneminde 2-3 takviye yapmayı planlıyoruz. Şampiyon olmak istiyorsak, geniş bir kadromuz olmalı. Başkanımız Hakan Karakaya ve yönetim kurulu üyelerimiz, hep yanımızdalar. Destekleri için onlara ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bize olan güvenlerini boşa çıkartmayacağız."

Altındağspor, ligin 14. haftasında Somaspor ile karşılaşacak. 20 Aralık'ta oynanacak mücadele, saat 13.00'te başlayacak.