Beşiktaş
Giriş Tarihi : 07-12-2020 21:06   Güncelleme : 07-12-2020 21:08

Tyler Boyd geri dönüyor

Tyler Boyd geri dönüyor

Beşiktaş'ta yönetim devre arasında Tyler Boyd'u takıma yeniden katmayı düşünüyor. Amerikalı futbolcunun oynaması için Ajdin Hasic'in lisansı askıya alınacak ya da başka bir takıma gönderilecek.

Süper Lig şampiyonluk yarışında yeniden iddialı hale gelen Beşiktaş, bir yandan da devre arası transfer planlaması üzerinde çalışıyor. İkinci devre için planlama başladı.

Siyah beyazlı teknik heyet bugün itibarıyla devre arasında Tyler Boyd’u yeniden takıma katmayı planlıyor. Boyd’un dönmesiyle, eğer takımda başka bir yabancının elden çıkması sözkonusu olmazsa, dışarıda kalacak isim Ajdin Hasic olacak. Yönetim yabancı kontenjanı nedeniyle Hasic kadroda tutamazsa kiralık olarak gönderecek. Boşnak oyuncu için Portekiz’den bir takım bulunması için çalışılıyor. 

Ajdin Hasic kiralanacak

Hasic’e büyük bir umut besleyen Beşiktaş, bu oyuncuyu Portekiz üzerinden parlatmak istiyor. Bu çerçevede kiralık gönderilmesi halinde karşılıklı kazan kazan mantığıyla kiralanması üzerinde de duruluyor. 14 yabancı sınırını aştığı için Isamat-Mirin, Douglas ve Jermain Lens’i kadro dışı bırakan yönetim, Boyd’un sözleşmesini de yarım devreliğine askıya aldı.

Ligin ikinci devresinde yoğun bir maç trafiği düşünen Sergen Yalçın ve yönetimi, bu süreçte tecrübeli bir isim olan Boyd’u kadroya katmayı istiyor. Hasic’in bulunduğu bölgede Rachid Ghezzal, Gökhan Töre ve Atakan’ın da bulunması genç oyuncunun önümüzdeki devre gözden çıkartılmasına olanak tanıyor. 

Tyler Boyd iyi başladı ama askıya alındı

Ligin ikinci devresinde takıma yeniden dönmesi beklenen ABD’li kanat oyuncusu Tyler Boyd, geçen sezon siyah beyazlı ekibe katıldı. Beklentileri karşılayamayan Boyd, bu sezon başındaysa Sergen Yalçın tarafından oynadığı tüm maçlarda ilk 11'de sahaya sürüldü. Ancak yabancı kontenjanı nedeniyle kadrodan çıkartıldı. 

3 yılda 3 milyon Euro alacak

25 yaşındaki sol kanat, 6 maçta 447 dakika süre alarak, 1 de gol kaydetti. Boyd geçen sezonsa, 28 maçta 1623 dakika süre alırken, 3 gol ve 1 asistle takıma katkı yaptı. Boyd, ihtiyaç halinde sağ kanatta da görev yapıyor.

10 kez ABD Milli Takım forması giyen Boyd, 2 gole imza attı. 31 Mayıs 2022’ye kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan Boyd için Portekiz’in Guimaraes Kulübü’ne 2.2 milyon Euro bonservis ücreti ödendi. Oyuncu ise 3 yıllık kontrat karşılığında toplam 3 milyon Euro’ya imza attı.