Güncel
Giriş Tarihi : 06-12-2020 09:52   Güncelleme : 06-12-2020 09:57

Korona virüs tedavisi gören Yılmaz Vural'dan haber var

Korona virüs tedavisi gören Yılmaz Vural'dan haber var

Koronavirüs nedeniyle 24 Kasım'da hastaneye yatırılan ve 3 gün sonra entübe edilen teknik direktör Yılmaz Vural'la ilgili flaş gelişme yaşandı.

Türk futbolunun deneyimli teknik direktörü Yılmaz Vural, ikinci kez koronavirüse yakalanmış ve 24 Kasım'da hastaneye yatırılmıştı.

Tecrübeli hoca 27 Kasım öğle saatlerinde oksijen ihtiyacının artması üzerine yoğun bakım ünitesine alınmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde entübe edilen teknik direktör Yılmaz Vural'dan sevindiren haber geldi.

Yılmaz Vural'ın entübasyon işlemi bitirildi. Deneyimli teknik direktörün tedavisi devam ediyor.

Entübasyon ne demek? 

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla, suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna (trakea) içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir.

Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezliğii hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine "entübasyon" denir.

Ayrıca pek çok ameliyatta, ameliyatı yapabilmek için hastayı uyutmak ve kaslarını gevşetici ilaçlar vermek gerekir. Bu ilaçlar hastanın kendi kendine nefes almasına engel olduğundan ameliyat süresince hastanın solunum cihazına bağlanması ve bunun için de entübe edilmesi gerekir.

En çok maça çıkan 3. teknik adam 

34 sezonluk tüm kariyeri boyuncaysa 765 maça çıkan Yılmaz Vural, 297 galibiyet, 178 beraberlik ve 290 da yenilgi aldı. Yüzde 39 galibiyet oranına erişen Vural’ın maç başı ortalama puanıysa 1.4 olarak gerçekleşti.

Seda Vural ile evli 

İki kez evlenen Vural'ın ilk eşi İsmet Vural'dan boşandıktan sonra Seda Vural ile evlendi. Seda-Yılmaz Vural çiftinin Emre isimli bir çocukları var. Son olarak TFF 1. Lig ekibi Akhisarspor’u çalıştıran Vural, 576 maçla Süper Lig’de en çok maça çıkan 3. teknik direktör durumunda.