Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-12-2020 11:02   Güncelleme : 05-12-2020 11:10

Gençlerbirliği taraftarları 'Sabrımız kalmadı'

Gençlerbirliği taraftarları 'Sabrımız kalmadı'

İçlerini döken Gençlerbirliği taraftar grupları, kulüp yönetiminin kararlarını beğenmiyor.

Genç taraftarlar derneği, Alkaralar, Gençlerbirliği Cephe ve Karşı Taraf grupları duygu ve düşüncelerini paylaştı.

MEHMET SOYLU (Gençlerbirliği tribünlerinin abisi) BU BİR VAR OLMA MÜCADELESİ

"18 Şubat 2017 yılında yapılan olağanüstü seçimli kongrede hepimiz duygusal bir şekilde rahmetli başkanımız İlhan Cavcav'ın işareti üzerine oğlu Murat Cavcav'ı başkan olarak seçmiştik. Başkanın yanlış kişilerle çalışması ve onlara tam yetki vermesi nedeniyle (hoca, menajer) kulübümüz maddi ve manevi erozyona girmeye başladı ve küme düştük. 2017-18 sezonunun özetini maalesef bu sezonda yaşıyoruz. Üstelik kulübümüzün artık yedek akçesi de yok. Ümit Özat gitti Mustafa Kaplan geldi. Bir de değişmeyen isimler var tabii ki."

TRİBÜN KAPALIYSA SOSYAL MEDYA VAR

"Onlar bu gidişatın başrol oyuncuları. Hemen hemen her transferde hocayla beraber imzası olan kişiler. Pandemi döneminde maalesef sesimizi sadece sosyal medyayı kullanarak çıkarabiliyoruz ama içimiz resmen yanıyor. Yönetim de çıkmazın farkında. Onun için de olağanüstü kongre istediler ama salgın nedeniyle izin alamadılar. Bizler belki de Türkiye'nin en bilinçli taraftarıyız. Bu bir var olma mücadelesi. Bu gidişata sebep olan herkesin istifasını istiyoruz. Artık yeter #bırakıngençlerbirliklileryönetsin diyoruz."

NEDİM CELASUN (Genç Taraftarlar Derneği / Ultras Kardeşler) KULÜPTE KAOS VAR!

"Kulübümüzün içinde olduğu durum yüreğimizi yakıyor. Kaos ortamı hakim. Altyapısıyla, mali yapısıyla ünlü kulübümüz bu özelliklerini tüketti. Sürekli haberlerde olumsuz şekilde gündem oluyoruz. Birbirini suçlayan yöneticiler, transferlerde maliyeti düşük futbolcuların fahiş fiyatlarla geldiği ve birilerinin bundan nemalandığı iddiaları, kasamızda para kalmadığı gibi borcumuzun yüksek rakamlara ulaştığı iddiaları var. Futbolcular para alamadıklarını beyan ediyor. Altyapı hocaları kulübü mahkemeye veriyor. Sürekli başarısız olduğu halde yeniden göreve Mustafa Kaplan
geliyor. İdari menajer hakkında sürekli iddialar ortaya atılıyor ama hala görevinde! Başkan vekili görevden alınıyor, disipline veriliyor. Bu konularla ilgili cevap beklediğimizi iletiyoruz, kulüpten ses yok. Yalanlayın veya doğrulayın. Neden çekiniliyor bilmek istiyoruz. Taraftarlar kulübe üye yapılmıyor. Gençlerbirliği ile hiç alakası olmayan insanlar kongre üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Sabrımız kalmadı. Hesap verilmesini, istifa etmelerini istiyoruz. Mücadelemiz sürüyor. Bu kulübe yakışan insanlar göreve gelsin istiyoruz. #bırakıngençlerbirliklileryönetsin diyoruz!

TUFAN METİN (Karşı Taraf) MAÇA GELMEYENLER DEĞİL İÇİ SIZLAYANLAR YÖNETSİN

"Kendimizi 'taraftar grubu' olmaktan ziyade 'birlikte maç izlemeyi seven bir topluluk' olarak görüyoruz. Gençlerbirliği gibi bir camianın, menajerlerin rant kapısı olarak görülmesi bizi rahatsız ediyor. Kapalı yönetim anlayışı yüzünden yapılan harcamaların hesabını bile soramamaktan şikâyetçiyiz. Küme düştüğümüz sezon yapılan harcamaların maddi yönden etkilerini bugün halen hissetmekteyiz. Takım içinde huzursuz bir ortam olduğunu biliyoruz ve bu huzursuzluğun sahaya yansımasını da görüyoruz. Huzursuzluğun elbette birçok kaynağı var.

HUZURSUZLUKTA KAPLAN'IN PAYI BÜYÜK

Bu takım için üzülmek/sevinmek yerine burayı rant kapısı olarak gören yöneticiler, maçlara gelmeyen kongre üyeleri olduğunu zaten biliyorduk. Teknik direktörümüz Mustafa Kaplan'ın da bu huzursuzluk ortamında büyük bir pay sahibi olduğunu düşünüyoruz. Bizler, geçmişte olduğu gibi gelecekte de centilmen Gençlerbirlikliler olarak anılacağız fakat bu durum, yapılan yanlışlara sessiz kalacağımız anlamına gelmiyor. Bu takımı Gençlerbirliği için sevinen/üzülen insanlar yönetsin istiyoruz."

PELİN SAĞLAM (Alkaralar) YÖNETİMDE KAN DEĞİŞİKLİĞİ ŞART

"Maalesef son yıllarda Murat Cavcav başkanlığındaki yönetiminin yanlış tercihleri kulübü ekonomik yönden çok kötü bir pozisyona getirdi. Bunun negatif sonuçlarını ligde 20'nci sıraya demir atmış bir şekilde görebiliyoruz. Gençlerbirliği'nin bu sezon ligden düşmesi durumunda kolay kolay yeniden ayağa kalkamayacağı aşikâr. Türkiye'nin gıpta ile bakılan ekonomilerinden birine sahip Gençlerbirliği'nin bu duruma düşürülmesi içlerimizi acıtıyor.

SON BİR İYİLİK YAPSINLAR

Sorun ekonomi ile de kalmıyor. A'dan Z'ye her konuda yanlış kararlar alan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Bu çukurdan çıkabilmemiz için kan değişikliği şart. Şu anda tüm taraftarlar Murat Cavcav ve yönetiminin karşısında birlik olmuş durumda. Cavcav ailesi Gençlerbirliği'ne son bir iyilik yapmak istiyor ve adının daha fazla lekelenmesini istemiyorsa, bayrağı devretmeli."

HALİL GÜNEY-EREN KALENDER (Cephe Grubu) AKBABALAR KULÜBÜ KUŞATMIŞ DURUMDA!

"KOVID-19 virüsünden daha beter bir virüs Gençlerbirliği'nin başına üşüşmüş durumda. Yönetim uzun süredir aldığı kararlar, yaptığı işler neticesinde Gençlerbirliği'ni yok olmakla baş başa bırakmıştır. Bu süreçte pandeminin etkisi olsa da, bu bahanelerin ardına saklanmaktan başka bir şey değildir. Başarısızlığın asıl sebebi mevcut yönetimden kaynaklanmaktadır. 97 yıllık koca çınar, bugün Murat Cavcav yönetimi ve anlayışı nedeniyle itibarsızlaşmış, lekelenmiş ve zedelenmiştir.

BUNA DUR DIYECEĞIZ!

Taraftar açıklamalarla tehdit ediliyor, futbolcuların parası ödenmiyor, altyapı hocaları dolandırılıyor, ikinci başkan ansızın görevden alınıyor, ne olduğu belirsiz akbabalar kulübün çevresinde dolanıyor, kalitesiz futbolcular büyük paralarla transfer ediliyor, kasadaki milyon liralar bir anda tükeniyor ve bir açıklama dahi yapılmıyor. Bizlerin sabrı çoktan tükenmiştir, istifa demekten artık yılmış durumdayız. Buna dur demek büyük Gençlerbirliği taraftarının ellerinde. Bırakın #bırakıngençlerbirliklileryönetsin ve öyle kalsın."

Vuslat Ay/Sabah Ankara