Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-12-2020 09:05   Güncelleme : 03-12-2020 09:11

Ankaragücü'nde taraftar tribüne dönmeyi iple çekiyor

Ankaragücü'nde taraftar tribüne dönmeyi iple çekiyor

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle getirilen seyirci yasağı sebebiyle takımlarının maçını evlerinden takip eden Ankaragücü taraftarları, maçlara gitmeyi iple çekiyor.

Ancak taraftarları bugünlerde Ankaragücü taraftarlarını takımlarına özlem kadar üzen bir başka durum var: 

ANKARAGÜCÜ HALA MAÇ KAZANAMAMIŞ OLMASI… T

ribün grupları Bekâr Evi Çocukları, Sağ Kapalı, Sol Kapalı, Genç Güçlüler, Maraton Yenidoğan duygu ve düşüncelerini anlattı.

BEKÂR EVİ ÇOCUKLARI / Talha Biçer YÖNETİM İYİ NİYETLİ AMA…

"TAKIMIN gidişatı tabiî ki bizi de endişelendiriyor. Başkan Fatih Mert ve yönetimin geldiği günden bu yana tamamen iyi niyetli olduklarını, birçok eskiye dönük borcu kapattıklarını biliyoruz. Ancak başarı gelmediği zaman insanlarda karşılığı olmuyor. Futbolcuların formanın ağırlığını hissetmeleri gerekiyor. Yeni transferlerin bir çoğu henüz bir etki gösteremedi. Bunda da bir problem var. 

ARMANIN PEŞİNDEYİZ

Pandemi sürecinde tribünlerin olmaması da Ankaragücü açısından en büyük eksi handikap oldu. İçeride ve dışarıda takımın en büyük motive gücü kuşkusuz büyük Ankaragücü tribünleridir umarız yakın zamanda Kovid-19 salgını biter ve bizde tribünlere döneriz. Ancak biz seyirci değil taraftarız. Her koşulda armanın peşinde iz sürmeye devam edeceğiz."

SAĞ KAPALI / Murat Koç VİRÜS EN ÇOK BİZİ YARALADI

"SEZONA maalesef şanssız bir başlangıç yaptık ve takım içerisindeki virüse yakalanan futbolcularımızın çokluğu istenilen başarıyı yakalamamızı zora soktu. Teknik yönetimin değişiminin yeni bir hava getireceğini ümit ediyoruz. Bu zor günlerin bir an önce geçmesini diliyoruz. Takımımızın eski başarılı günlerine geri dönmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Ankara'ya deplasmana gelen rakiplerimize eskiden olduğu gibi zor deplasman dedirttirmek istiyoruz. Ve bir an önce şu virüs illetinden kurtulup statlara geri dönüp takımımıza destek olmak için dua ediyoruz."

SOL KAPALI / Ramazan Kaya KAOS DEĞİL BİRLİK İSTİYORUZ

"ANKARAGÜCÜ bizim en büyük sevdamız, takımımızdan ayrı kaldığımız günlerde içimiz her zaman buruk oluyor. Pandemi döneminin ve yaşadığımız kötü günlerin bir an evvel sona ermesiyle tribünlerde tekrar yerimizi almayı dört gözle bekliyoruz. Takımımızın o özlediğimiz Ankaragücü ruhunu sahaya yansıtamadığını görmek zaten zorlu geçen günlerimizi daha da zorlaştırıyor. Takımımız en büyük gücü olan taraftarımızdan noksan olsa da umudunu yalnızca onlara bağlamış onbinlerce taraftarı için artık seri galibiyetler alarak yüzümüzü güldürmelidir. Kaosun değil, birlik ve beraberliğin tarafındayız. Hep beraber el birliğiyle içinde bulunduğumuz bu cendereden çıkmak istiyoruz."

GENÇ GÜÇLÜLER / Çetin Salbaş EN ZORU DA 3 PUAN HASRETİ

"2020 yılı bizim için kelimenin tam anlamıyla felaket yılı oldu. Kovid-19 salgını sonrası 'futbol karşılaşmalarının seyircisiz oynanması' bizi boşluğa sürükledi. Yıllarımızı verdiğimiz Ankaragücü tribünlerinden bir anda bu kadar uzaklaşmak bizim için çok zor oldu. Tribünlerden, deplasmanlardan, arkadaşlarımızdan, kardeşlerimizden uzakta olmak bu süreçte gerçekten bizi çok yoruyor.

SABIRSIZLIKLA SUÇLANDIK

Tribün hasretimizin yanına birde 3 puan hasreti eklendi. 10 haftası tamamlanan ligde galibiyeti olmayan tek takım olmak bizlerin gerçekten canını sıkıyor. Yıllardır sabırsızlıkla suçlandık, 'Sabredin güzel günler gelecek' dendi. Bu tribünlerin sabrettiği kadar kimse sabretmemiştir. Ankaragücü taraftarı bugüne kadar hiçbir zaman yalnız bırakmadı takımını hep sahip çıktı. Yine aynısını yapacağımızdan kimse şüphesi olmasın."

MARATON YENİDOĞAN / Vural Geçgel - İhsan Çakır SARSINTILI GİDİŞ BİTECEKTİR

"KOVID- 19 biz taraftarları da derinden etkilemektedir. Dünyanın uğraştığı bu büyük salgınla bizler de mücadele etmekteyiz. Ankaragücümüzün bu sarsıntılı gidişi bizleri üzse de kısa sürede toparlanıp eski günlere döneceğimizden hiç şüphemiz yoktur. Bu şanlı camiadan beklentimiz; Süper Lig'de kalıcı olmak ve Avrupa kupalarında oynamak. Unutulmamalıdır ki Ankaragücü en köklü takımlardan birisidir ve hak ettiği yerde oynamalıdır. Her zaman takımımızın destekçisiyiz. Ankaragücü yaşadıkça bizlerde yaşayacağız. Gruplar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olursak her türlü zorluğa göğüs germemiz mümkün. Başka Ankaragücü yok."

Vuslat Ay/Sabah Ankara