Ankaragücü
Giriş Tarihi : 02-12-2020 10:39   Güncelleme : 02-12-2020 10:42

Ankaragücü'ne çok şey borçluyum

Ankaragücü'ne çok şey borçluyum

Henüz 21 yaşında Fenerbahçe’de 1 numaralı mevkinin sahibi olan Altay Bayındır, kariyeri için dönüm noktasının çok şey borçlu olduğu Ankaragücü kulübü olduğunu söyledi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun aylık TamSaha dergisine konuşan Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi nasıl kaleci olduğunu anlatırken, Ankaragücü kulübüne ayrı bir parantez açtı.

Altay Bayındır, Bursaspor'daki futbol yaşantısından sonra Ankaragücü'ne transfer oluşunu şöyle anlattı: "Yaklaşık 6 senem Bursaspor'da geçti. Altyapı tekniklerini ve öğrenilmesi gereken her şeyi orada öğrendim. Orada maçlara çıktım. Sonra hocalarla bazı anlaşmazlıklar oldu. Yolspor beni çağırdı. Ben her zaman oynayabileceğim yere gitmek istiyordum. Kendimi amatör kümede geliştirdiğimi söyleyebilirim. Orası bana savaş kattı, rekabet kattı, mücadele kattı. Yaşıtlarımdan büyüklerle oynamak beni çok geliştirdi. Amatörde kemik sesleri havalarda uçar."

BİR HAFTA KALSIN DENİRKEN…

"Sonra Murat Türksoy hocamız vardı Ankaragücü'nde… O beni davet etti. Tandoğan Tesisleri'nde antrenman yaptık. 'Bana 1 hafta kalsın; idman yapsın' demişlerdi. İlk idmandan sonra, 'Gerek yok, gidebilir' dediler. Yani 'Daha bakmaya gerek yok; direkt takıma gelebilir' demişler. Sadece 1 saatlik bir idman sonrasında bu kararı verdiler. Sonra ben tekrar Bursa'ya döndüm. Çok küçük yaştaydım o dönemde."

GURBET BANA ÇOK ŞEY KATTI

"Ankaragücü'ne transferim sonrası yaşadığım zorluklar vardı. Ailenden ilk kez ayrılıyor ve uzaklara gidiyorsun. Yakın bir mesafede değil o zamanki şartlarda… Ankara-Bursa arası bayağı mesafe var. Annem duygusal, babam ciddi olsa bile o da duygusal… O zamanki düşünce yapım; 'Fedakârlık yapacaksın ki karşılığını ilerleyen yıllarda alasın' tarzındaydı. Ankaragücü'nde çok zor günler yaşadım. Aileni özlüyorsun. Hastalanıyorsun bazen… Kendi başına bir şeyleri atlatıyorsun. Yani o aileden uzak kaldığım dönemin bana kattığı çok şey oldu."