Ankaragücü
Giriş Tarihi : 30-11-2020 09:49   Güncelleme : 30-11-2020 09:53

Ankaragücü'nde başkan değişebilir!

Ankaragücü'nde başkan değişebilir!

Ankaragücü'nde peş peşe gelen başarısız sonuçlar sonrası yönetimde değişiklik bekleniyor.

Futbol Şube Sorumlusu Tamer Açar'ın görevi bırakmasına neden olan protokol tribünü kavgası ile başlayan gerilim, başkan Fatih Mert'in "Trabzonspor maçına altyapı hocaları ile çıkacağız" açıklaması sonrasında yönetici Faruk Koca'nın Mustafa Dalcı'yı geçici de olsa göreve getirilmesiyle iyice arttı.

Trabzonspor maçı sonrası başkan Fatih Mert'in "Aralık ayında kongre için özel izin isteyip kongrenin yapılmasını sağlayacağız. Gördüğümüz kadarıyla bir değişim isteniyor. Yönetecek arkadaşlar hazırlıklarını yapsınlar. Biz bize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Önemli olan Ankaragücü'nün yaşaması ve hakeketiği yerde olmasıdır." açıklaması yaptı.

Kulübün mali yükünü çeken yönetici Faruk Koca'nın açıklamadan haberi olmadığını açıklaması ve Fatih Mert ile görüşeceğini açıklaması yaşanan krizi ortay döktü.

Neler bekleniyor?

Aralık ayında kongre yapılması için izin başvurusu yapılmasına rağmen yasaklak nedeniyle olağan kongrenin yapılmasını zayıf bir olasılık olarak gözüküyor. 

Bu hafta içinde yönetimin toplanmasına ise kesin gözü ile bakılıyor. Fatih Mert'in başkanlık görevinden istifa edeceği ve yönetim içinde etkin olan Faruk Koca'nın başkan koltuğuna getirileceği de sürpriz olmayacak.