Ankaraspor
Giriş Tarihi : 19-11-2020 12:38   Güncelleme : 19-11-2020 12:41

Ankaraspor'un genç oyuncusu Doğukan Efe iddialı

Ankaraspor'un genç oyuncusu Doğukan Efe iddialı

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı çok verimli değerlendirdiklerini ifade eden Ankaraspor’un genç oyuncusu Doğukan Efe, alacakları bir galibiyetle çok güzel bir serüvenin başlayacağını söyledi.

Bu sezon 8 maçta 558 dakika oynama şansı bulan ve gösterdiği başarıyla milli takım hocalarının da dikkatini üzerine çekerek U19 Milli Takımı’na davet edilen Ankaraspor’un genç oyuncusu Doğukan Efe, kendi performansını ve takımı değerlendirdi.

Geçen sezon takımda transfer yasağının bulunmasından dolayı biranda A takım kadrosunda kendilerine yer bulduklarını belirten genç oyuncu, “Bu durum futbolda herkesin başına kolay kolay gelecek bir şey değil. Şansı yakalayan genç oyuncular olarak ayağımıza gelen fırsatı iyi değerlendirmeye çalıştık. Bize olan güvenin karşılığını verdik diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞMAMIN VE SABRIN KARŞILIĞINI ALIYORUM”

Geçtiğimiz sezon fazla forma giyme şansı bulamadığını dile getiren Efe, “Geçen sezon oynayamadığım için daha fazla çalışma gereği duyuyordum ve günümü antrenmanlarla geçirmeye çalışıyordum. Çalışmamın ve sabretmemin karşılığını şimdi alıyorum. Takımda artık forma giyiyorum, U19 Milli takımına çağrıldım… Bunlar bir futbolcu için en büyük motivasyondur! Hiçbir zaman ‘tamam’ demiyorum ve çalışmaya devam ediyorum. Hep bir üst basamağı kendime hedef olarak koyuyorum” dedi.

“ÇOK DİMAMİK BİR TAKIMIZ”

Bursaspor’la oynadıkları lig maçının ilk bölümünde biraz bocaladıklarını fakat sonrasında takım olarak çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden genç oyuncu Efe, “Maçın hakkı galibiyet olmasına rağmen sahadan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldık o anlamda biraz üzücü oldu. Ama nasip inşallah bu haftayadır. Zorlu bir Boluspor deplasmanına gidiyoruz. Çok dinamik bir takımız. Çok koşuyoruz çok mücadele ediyoruz. Oyun anlamında da kendimizi oldukça geliştirdiğimizi düşünüyorum. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı hem kaynaşma hem de çalışma açısından çok verimli kullandık. Bir galibiyet alırsak bizim için çok güzel bir serüven başlayacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.