Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 10-11-2020 11:42   Güncelleme : 10-11-2020 11:47

Gençlerbirliği'nden hakem Mustafa Öğretmenoğlu'na tepki

Gençlerbirliği'nden hakem Mustafa Öğretmenoğlu'na tepki

Gençlerbirliği, Başekşehir maçı hakemi Mustafa Öğretmenoğlu'nun acemi hakemlikten tecrübeli aşamasına geçemediğini ifade etti.

Kulüp sitesinden yapılan açıklamada,

"Başakşehir-Gençlerbirliği maçının hakemi Mustafa Öğretmenoğlu ile ilk kez 2017-2018 sezonunda tanıştık.

Kendisi 17 Eylül 2017 tarihinde, Süper Lig kariyerindeki ikinci tecrübesinde Göztepe-Gençlerbirliği maçında görev aldı. O maçta bariz golümüzü ofsaytla iptal etti, taça çıkan top da geldi kalemize gol oldu. O tarihte bunlara üzülmüş ancak genç hakemin Süper Lig’e alışma sürecinde yaşadığı bir yol kazası olarak değerlendirmiştik.

O tarihten bugüne geçen üç yıllık süreçte Mustafa Öğretmenoğlu’nun “acemi hakem” durumundan “tecrübeli” aşamasına geçemediğini üzülerek gördük.

Mustafa Öğretmenoğlu pozisyonlara göre değil, sese göre reaksiyon veren bir hakemlik örneği sergiledi ve yazık ki çok bağıranın istediği kararları alabildiği bir maçı Türkiye’ye izletti.
Mattias Johansson’un yerde kaldığı pozisyonda VAR hakemi olarak Öğretmenoğlu’nun acemiliğine, tecrübesi ile engel olmayan Ankara bölgesi hakemi Özgüç Türkalp de bu hataya ortak oldu.

Gençlerbirliği Spor Kulübü kimseden ayrıcalık beklemez, talebimiz adalet…

Takımını on kişi bırakan futbolcumuzla ilgili gerekenleri kulüp içinde yerine getireceğiz.

Genç futbolculara, genç teknik direktörlere ne kadar destek veriyorsak aynı desteği, genç hakemlerimize de vermek boynumuzun borcudur. Ancak 2017’den 2020’ye bir adım ileri gitmeyen hakemleri, ligin kalitesi ve marka değeri için ayıklamak da Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun görevidir.

İstemeyerek yaptığımız bu serzenişin son olmasını umuyoruz ve ilgili kurumlardan, çok daha özenli seçimleri acil talep ediyoruz." ifade edildi.