Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 06-11-2020 13:35   Güncelleme : 06-11-2020 13:57

Gençlerbirliği'nde futbolcular Başakşehir'i gözüne kestirdi

Gençlerbirliği'nde futbolcular Başakşehir'i gözüne kestirdi

Gençlerbirliği’ne bu sezon katılan Polonyalı oyuncu Dominik Furman ve Gençlerbirliği altyapısında yetişen Gökhan Altıparmak, Başakşehir maçı öncesi kulüp YouTube kanalına açıklamalarda bulundu.

Dominik Furman, Gaziantep FK maçında alınan bir puana değinerek kendi performansını ve takım performansını değerlendirdi. Furman, “Maç öncesinde hocamla konuştum, on numara pozisyonda görev verdi bana. Normalde burada oynamıyorum. Bu mevkiye adapte olmaya çalışıyorum. Fakat hocam nerede görev verirse versin, oynayacağım tüm pozisyonlarda tüm kalbimle oynamaya çalışıyorum. Maça gelecek olursak, özellikle ikinci yarıdaki oyunumuzla kazanmış olmamız gereken bir maçtı. Ama böyle zorlu bir maçtan da bir puan almanın kötü olmadığını düşünüyorum.Hafta sonu deplasmanda oynanacak Başakşehir maçına da değinen Polonyalı orta saha oyuncusu, “Son şampiyona karşı oynamak kolay olmayacaktır. Ama her maç kazanılabilir, biz de bunun için İstanbul’a gideceğiz. Rakibimizin Manchester maçı vardı, onu da dikkate almak lazım. Yoğun bir fikstürleri var. Oynamış oldukları Şampiyonlar Ligi maçının bizim için avantaj olabileceğini düşünüyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Gaziantep FK maçında İlker Karakaş’ın yerine girerek süre alan Gökhan Altıparmak da “Gaziantep maçına istediğimiz gibi başlayamadık ama ikinci yarı değişikliklerle birlikte ağırlığımızı oyuna koymaya başladık. Ben de oyuna daha sonra girerek şans buldum. Performansımın giderek arttığını düşünüyorum. Çalışmalarım da artarak devam ediyor.”dedi.

Genç oyuncu ayrıca , “antrenmanlarda da performansımı arttırarak bunları sahaya yansıtmak istiyorum. Artık maçta da inşallah katkı vermeye başlayacağım.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Başakşehir maçı için de iddialı konuşan genç oyuncu, “iyi oyunumuzu sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. İnşallah maç da umduğumuz gibi geçer ve oyuna girerim. Ben de gol ya da asistimle skora etki etmeyi umuyorum.” dedi.