Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-11-2020 09:34   Güncelleme : 05-11-2020 09:36

Mert Nobre 'Başakşehir maçına odaklandık'

Mert Nobre 'Başakşehir maçına odaklandık'

Mert Nobre, Başakşehir maçı öncesinde kulüp YouTube kanalına açıklamalarda bulundu.

Gaziantep FK maçını da değerlendiren genç teknik direktör tamamen Başakşehir maçına odaklandıklarını dile getirdi.

Nobre geçtiğimiz hafta bir puan aldıkları ve özellikle ikinci yarısında üstün bir performans sergiledikleri Gaziantep FK maçı için şunları söyledi:

“Gaziantep maçının ilk yarısında iyi değildik, bazı dakikalar iyi olabildik. İlk ve ikinci yarıda ne farklar ne oldu? Duruşumuz , agresifliğimiz ve hareketliliğimizle istediğimizi yapmaya başladık. Çok pozisyon bulduk ama maalesef olmadı. En az üç dört pozisyon bulduk net ama gole çeviremedik.”

Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United’ı yenen Başakşehir’i tebrik eden Nobre, Başakşehir maçında da Gaziantep FK maçının ikinci yarısındaki futbollarını devam ettirmek istediklerini söyledi. Başakşehir maçından sonra verilecek milli aranın da kendileri için avantaj olacağını söyleyen Mert Nobre sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Geçtiğimiz maç sakatlıklar ve hastalıklar nedeniyle çok eksiğimiz vardı. Bu hafta Sio bugün ilk kez takımla çalışmaya başladı, onun durumuna bakacağız. Bizim için şu an en önemli şey bu maç. Maçtan sonra araya odaklanacağız. Bu ara çok önemli. Fiziksel ve taktiksel olarak kendimiz geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz. Kafamızda şu an sadece hafta sonu oynayacağımız maç var. Zor maç, iyi takım biliyoruz ama en az geçtiğimiz hafta ikinci yarıda oynadığımız oyun gibi bir oyun oynamak istiyoruz. O tempoyu sahaya yansıtmak istiyoruz. Bu şekilde puanlarla ayrılabiliriz oradan.”