Ankaragücü
Giriş Tarihi : 30-10-2020 10:40   Güncelleme : 30-10-2020 10:43

Ankaragücü'nde Fuat Çapa'nın favorisi Koronaspor

Ankaragücü'nde Fuat Çapa'nın favorisi Koronaspor

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa, korona virüsün sezon sonunda şampiyonluğu belirleyebileceğini ifade ederek, "Bu senenin en büyük şampiyonluk adayı Koronaspor" dedi.

Sabah erken saatlerde bir basın toplantısı düzenleyen Fuat Çapa'nın konuşmalarının satır başları şöyle:

 4 maçta 4 galibiyet almayı hepimiz isterdik. Ama bu başarı kalıcı olmayacaksa ben bunu istemezdim.
Transfer yasağını daha erken açmış onsaydık Erzurumspor maçına o kadro ile çıkmazdık.

Takım birlikte oynamadığı sürece takım olmayı başaramıyor. Maç araları bizim takım oyunu oynamamızı geciktirdi.

Lig 21 takımla değil 22 takımla oynanıyor. Bir de Koronaspor ile oynuyoruz. Dün akşama kadar yeni vaka çıkacak mı korkusu ile hazırlanıyorduk.

Kurmuş olduğumuz kadro 2002’den sonra Ankaragücü’nün kurduğu en iyi kadro. Şu an için böyle görünmese de 2023 hedefleri için böyle.

Hakemlerin kararına saygı duymaktan başka şansımız yok ancak umarım Kayserispor ve Rizespor maçlarından sonra vicdanen iyi günler geçirdiklerini düşünmüyorum. Bilerek ve kasten yaptıklarını düşünmüyorum ama bu hatalar sırf bize karşı yapılmasın.

Bizim bugün yaşadıklarımızı hiçbir takımın yaşanmasını temenni etmem. Belki bu sorunları bütün takımlar yaşayacak ama biz hepsini bir arada yaşıyoruz. Bu günler geçecek Ankara’ya güneşli günler gelecek...

Bu kadro rakibimizin 2 oyuncusunun maliyetinin altında kuruldu. Geçen sezon gelen futbolcuların pandemi dönemine kadar oyuncuların performansına bir bakın. Taraftarın eksikliğini yaşıyoruz. Ama rahat olun ligin sonu çok farklı olacak.

Takıma, yönetime, hedeflere inanmasam bugün bırakırım. Bunu daha önce çalıştığım takımlarda yaptım. Ben bu işi maddiyat için değil sevdiğim için yapıyorum.

Ankaragücü’nün çok iyi bir başkanı ve yöneticileri var. Bu kulübün en büyük şanslı bu.8 futbolcumuz pozitif. Semptomu olan 2 futbolcuyu da takıma dahil etmedik. Rize’ye gidene kadar vakası olmayan kulüplerden biriydik. Rize’de verilen kararlarla pozitif olduk, dönünce de koronadan pozitif olduk.

İstediğimiz oyunu, istediğimiz oyuncuyu belirleme lüksüne şu an sahip değiliz. Topu şişirme oyunu oynamak istemiyorum. Keyif veren, beğenilen bir oyun sergilemek istiyoruz.

Korona belki de sezon sonu şampiyonluğu belirleyecek. Bununla rekabet etmeyi de öğreneceğiz. Bu senenin en büyük şampiyonluk adayı Koronaspor