Ankaragücü
Giriş Tarihi : 21-10-2020 10:24   Güncelleme : 21-10-2020 10:28

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten hoca değişikliği açıklaması

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten hoca değişikliği açıklaması

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert gündemlerinde hoca değişikliği olmadığını açıkladı.

4 maçta 1 beraberlik 3 yenilgi aldıklarını ifade eden Fatih Mert, " Rizespor maçında yenilgiyi hoca ve futbolculara yazmak doğru olmaz. 3-1 den sonra skoru korumamız, frikik golünü yemememiz gerekti. Ancak, penaltı ve kart pozisyonundan sonra bir takımın yapacağı fazla şey kalmıyor" dedi.

Geçen sezon çok hoca değiştirme zorunda kaldılarını da iddia eden Fatih Mert. "Biz göreve enkaz üzerine geldik. Ondan sonra da mecbur kaldığımız şeyler yaptık. Şu anda hoca değişikliği düşünmüyoruz. Temel oluşturmak istiyoruz. Transferleri yaparken hocalarımızla beraber yaptık. Hocamızın aracılık ettiği futbolcular oldu. Bazı futbolcuları bir ona sunduk. O da onay verdi." dedi.

"Ankaragücü'nün kabuğunu değiştirmek istiyoruz. Başarılı olmak istiyorsak temel atmamız gerek. Taraftarlarımıza sabır etmemiz gerektiğini söylüyorum. Bizim de sabır etmemiz gerekiyor" ifadesini de kullanan Fatih Mert,  "Ankaragücü uçurumdan döndü. Ligde kalma da hayati karar oldu. Hoca değiştirip hata yapmak istemiyoruz. Bu takım hoca ile kamp yaptı çalıştı, maçlar oynadı. Aksaklıklar var ama bunlar giderilecek ve işler yoluna girecek. İnşallah bu sezonu hoca değiştirmeden tamamlamak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.