Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 10-10-2020 09:01   Güncelleme : 10-10-2020 09:06

Mert Nobre hedef büyüttü; Milli Takım

Mert Nobre hedef büyüttü; Milli Takım

Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Marcio Mert Nobre, hedefinin başta Türk milli takımı olmak üzere, büyük takımları çalıştırmak olduğunu söyledi. 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan genç teknik adam, "Beşiktaş maçındaki sonuca çok sevindim. Zaman dar olduğu için sezona istediğimiz gibi, tam takım olarak hazırlanamadık. Yeni, yabancı oyuncularımız var, onların adaptasyonu, birlikte oynama alışkanlığı ve takımın istediğimiz seviye gelmesi belli bir zamanı gerektiriyor. Bu nedenle ilk 4 haftada kayıplarımız oldu. Ama her geçen hafta taktik ve fizik olarak daha güçlü bir Gençlerbirliği olacak. Beşiktaş maçında bunu gösterdik. Futbolcu olarak Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşadım, kupa kazandım. Teknik direktör olarak ilk kez Beşiktaş'ın karşısına çıktım. Farklı bir duygu. Kazandığımız için çok mutluyum. Futbolcularımız gerçekten çok iyi oynadı. Asıl başarı bu" dedi.

"Portekizce, İspanyolca, İngilizce konuşuyorum"

Türkçe başta olmak üzere pek çok dili konuşuyor olmasının futbolcularla iletişimde çok büyük avantaj olduğunu belirten Nobre, "Terücamanlar çok önemli, onları varlığını ve yardımını asla yadsıyamayız; ancak ben Portekizce, İspanyolca, İngilizce konuşuyorum ve özel görüşmelerimizde futbolcu ile kendi dilinde doğrudan konuşmak gerçekten çok samimi oluyor ve bence büyük avantaj" şekilnde konuştu.

"Yönetim benim takımın başına geçmemi istiyordu"

Gençlerbirliği'nde futbol oynadığı dönemde takımın teknik direktörü olması yönünde bir fikir oluştuğunu belirten Marcio Nobre, "Bir buçuk yıl önce konuşmuştuk bunu. Yönetim benim takımın başına geçmemi istiyordu; ama işe resmîyet kazanması süreci çok hızlı gelişti; fakat ben kendimi hazırlamıştım. Hedeflerim büyük. Önce Gençlerbirliğini en iyi noktaya getireceğiz hep birlikte.

"Türk Milli takımını çalıştırmayı çok istiyorum"

Sonrasında elbette büyük takımlarda çalışmak gibi bir hedefim var. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynadım. İki takımda bir tanesinin teknik direktörü olmayı isterim.