Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-10-2020 14:58   Güncelleme : 09-10-2020 15:02

Ankaragücü'nde Fuat Çapa'dan flaş açıklamalar

Ankaragücü'nde Fuat Çapa'dan flaş açıklamalar

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa ligde oynadıkları üç maçta alınan sonuçlardan memnun olmadıklarını söyledi.

Artık puan kaybetme lükslerinin bulunmadığını ifade eden Fuat Çapa, "4 haftalık süreçte 3 maç oynamamıza rağmen en çok pozisyona giren ikinci takımız, hiç pozisyona girememiş olsak endişe yaratırdı. Fazla pozisyona girmemiz ve her maçta üzerine koyarak ilerlememiz gelecek adına umut veriyor. Milli takım arasını iyi değerlendireceğiz ama şu an takım derli toplu değil sakat oyuncular var, milli takıma giden oyuncular var ama elimizde bir şablon var ve elimizde olan oyuncu profilleri belli. Sivasspor ile oynayacağımız karşılaşmada bazı şeyler netleşecek diye düşünüyorum" dedi.

Ankaragücü'nün bireysel oyun tarzını benimsemeyeceğini de ifade eden Çapa şöyle konuştu:
"Total futbol oynayacağız. Eskişehirspor’a gittiğimizde altyapıdaki çocuklarla da total futbol oynadık. Burada da olacak. Bu sadece bir süreç ve o süreci artık geride bırakıyoruz önümüze bakacağız. Hedef belirleyeceğiz ve onu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız."

Pandemi nedeniyle taraftar ile kucaklaşamamaktan dolayı üzgün olduklarını da kaydeden Çapa, "Onlara biz de kendimizi belki tam olarak ifade edemedik. Normal bir süreç olsa haftada bir basın toplantısı yaparız, taraftarın sorularını cevaplarız, kendi düşüncelerimizi onlarla paylaşırız… Bu süreçte belki de bilgi akışını doğru sağlayamadık.  Yorumlar tabii ki olacak, hepsini anlayıp dinleyip ders çıkartmaya çalışıyoruz. Herkes buranın iyi olmasını istiyor, maçtan sonra olumlu ya da olumsuz yorum yapmaları çok normal ama önemli olan bizim bu yorumlardan ders çıkartmamız. Kendimizi geliştirmek zorundayız bunu da ancak taraftarın yorumları sayesinde yaparız. Biz rakip olarak da buraya geldiğimizde Ankaragücü taraftarının hissetmenin ne demek olduğunu biliyoruz, nasip olmadı…" dedi.