Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 20:53   Güncelleme : 07-10-2020 20:56

Futbolcular korona virüse yakalanınca antrenör kadroya alındı

Futbolcular korona virüse yakalanınca antrenör kadroya alındı

Ukrayna Milli Takımı'nın 45 yaşındaki yardımcı antrenörü Oleksandr Shovkovskiy, takımın iki kalecisi Andriy Lunin ve Yuriy Pankiv'nin koronavirüse yakalanması üzerine Fransa maçı kadrosuna alındı.

Ukrayna Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ise, "Oleksandr Shovkovskiy, profesyonel kariyerine Aralık 2016'da bir oyuncu olarak son verdi ancak fiziksel formunu koruyor ve sürekli bireysel antrenman yapıyor. Ukrayna antrenör kadrosu, Oleksandr Shovkovskiy'i bugünkü maçta zorunlu bir katılımcı olarak görmediğini vurguluyor" denildi.

Kariyerine 2016'da son veren eski kaleci, Paris'te yapılacak hazırlık maçında yedek kulübesinde oturacak ancak Georgiy Bushchan'ın sakatlanması durumunda kaleyi koruyacak.

Kiev karambolünde gol aramıştı

Avrupa Ligi'nde 3 Kasım 2011'de oynanan Beşiktaş-Dinamo Kiev maçının son dakikaları, unutulmaz bir karambol anına sahne olmuş, dönemin kalecisi Cenk Gönen ve Beşiktaşlı oyuncular, yaklaşık 30 saniye süren karambolde Dinamo Kiev'in 7 şutunu engellemeyi başarmıştı.

Beşiktaş'ın 1-0 kazandığı maçta kalesinden çıkıp gol arayan Shovkovskiy de uçarak kafa vuruşu yapmış ancak top takım arkadaşından dönmüştü.