Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 09:16   Güncelleme : 07-10-2020 09:20

Real Madrid transferde 200 milyon euro kar etti

Real Madrid transferde 200 milyon euro kar etti

Transfer döneminde James Rodriguez, Gareth Bale gibi birçok yıldız isimle yollarını ayıran Real Madrid, 200 milyon euro yaklaşık 1,8 milyar TL'lik gelir elde etti.

Her transfer döneminde gündem oluşturan transferlere imza atan Real Madrid, bu kez sessiz bir transfer dönemi geçirdi. Birçok futbolcusuyla yollarını ayıran eflatun beyazlılar, büyük gelirin sahibi oldu.

Real Madrid son transfer döneminde oyuncu satışları ve kurtulduğu maaşlar üzerinden 200 milyon euro yaklaşık 1,8 milyar TL'yi aşan bir gelir elde etti.

Başkent ekibi, bu dönemde en büyük geliri Inter'e gönderdiği Achraf Hakimi'den 40 milyon euroluk gelirle kazandı. Tottenham'a gönderilen Reguilon da 30 milyon euroluk kazançla, transfer gelirinin önemli bir kısmını oluşturdu.

MAAŞ YÜKÜNDEN KURTULDU

Real Madrid'de James Rodriguez, Gareth Bale, Dani Ceballos ve Areola gibi isimlerde kulüpten ayrılanlar arasında yer aldı.

James Rodriguez bedelsiz olarak Everton'ın yolunu tutarken, Gareth Bale kiralık olarak takımdan ayrıldı. Bale'in gelecek sezon Madrid'e dönmesi beklenmiyor.

Bu gibi oyuncularla yollarını ayıran Madrid buradan da ortalama 40 milyon euro civarında bir tasarruf yaptı.