Alanyaspor
Giriş Tarihi : 01-10-2020 10:10   Güncelleme : 01-10-2020 10:16

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten önemli açıklamalar

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten önemli açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert; takımın son durumunu, transfer dosyasını ve daha birçok ile ilgili açıklama yaptı.

Transfer döneminde yaşanan sıkıntıları atlattıktan sonra birçok ismi kadrosuna katan Başkent ekibi en son Norveç liginin gol kralı Torgier Borven'i transfer etmişti. İşte başkan Mert'in açıklamaları: "Öncelikle transfer yasağındaki dosyalar vardı. Maalesef geçmiş dönemden kalan dosyalarla yine uğraşmak zorunda kaldık. Thomas Heurtaux, Alessio Cerci, Yalçın Ayhan vardı. Ankaragücü için hepsiyle pazarlık yaptık indirim almak için uğraştık. Bu aşamada belki biraz taraftarlarımız sabırsızlandı. Bizler eleştiriye maruz kaldık ama bunların bir amacı vardı. 1 Euro dahi olsa zarardan kar ettirebilmekti. Onun için bu işler biraz uzadı. Taraftarlarımız sabırsızlandı. Haklılar. Burada doğru dürüst top oynamamışlar paraların tamamını alın yatıralım yapmak istemedik. Onlar sonuna kadar direndiler. Transferin açılmasının mecbur olduğunu anladıkları için de direndiler."

MEHMET EKİCİ VE UMUT NAYİR HİÇ GÜNDEME GELMEDİ

"Kamuoyu baskısını gördüler. Bu baskı maalesef ekonomik anlamda takımın zararına oldu. Belki yine indirim yapmayacaklardı ama biz yine de bütün şansımızı son güne kadar denedik ve mücadele ettik. Baktık ki iş artık olmuyor. Yurt dışında ve İstanbul'da görüşmeler yapıldı. Paraları yatırıldı, transfer açılabildi." "Bu dönem bizi yıprattı. İnsanlar tarafından biraz geç kalındığı düşünüldü ama biz geç kalmadık. Biz Luka Adzic'i normal transfer dönemi başladıktan 4-5 gün sonra Afyon kampına getirmiştik. Boling'i ondan 3-4 gün sonra geldi. İyi bir takım kurduk diye düşünüyorum. Takıma 14 futbolcu transfer ettik. Bir yerli kaldı. Alman kökenli 1-2 futbolcu var. Şu anda onlarla görüşme halindeyiz." "Taraftarlar Mehmet Ekici diyor ama görüşmemiz olmadı. Yerli futbolcudan Umut Nayir'i soruyor taraftarlar ama bizim gündemimize gelmedi. Biraz daha genç bir futbolcu yetişebilecek bir oyuncu istiyoruz."

SZUKALA DOSYASI DEVAM EDİYOR

Daha kapanmayan dosyaların olduğunu söyleyen başkan Fatih Mert, "Szukala dosyası devam ediyor. 525 bin Euro ödenmesi gereken para var. Ndukayla anlaşma sağladık. Moke ile mutabakat yaptık. Onu bir şekilde hallediyoruz. Bizim dönemimizdeki futbolcularla ilgili problem bırakmayıp çözüyoruz bir şekilde. Ama geçmiş dönemden bu rakamları bizim çözmemiz zaten mümkün değildi. Bunlar FIFA'daki dosyalardı. Ocak ayına yasaksız gideriz diye ümit ediyorum ama şu anda bir şey söyleyemem. Harcama limitimizin tamamını yapacağımız son bir transfere göre ayarladık. Bununla birlikte transfer limitimiz doluyor."

ŞAMPİYON BAŞAKŞEHİR BİLE 3 KEZ KAYBETTİ!

Geçen senenin atmosferinden çıkmamız gerekiyor diyen başkan Mert, "Geldiğimiz günden beri şanssız bir başkanım ve şanssız bir yönetimiz. Göreve geldik, pandemiyle beraber bu kulübü yönetmeye çalışıyoruz. Ama bu sürede iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Burayı toparladık. Camianın kafasında geçen sene devam ediyormuş gibi bir durum var. Biz yeni bir takımız. Yeni bir sezon başladı ve de ligin daha üçüncü haftası. Geçen senenin lig şampiyonu Medipol Başakşehir şu anda 3 mağlubiyete uğramış durumda. O yüzden bu sezon tüm takımlar için çok değişime gebe" değerlendirmesini yaptı.

Transfer yasağını kaldırmak için 40 milyon TL'ye yakın para harcadıklarını söyleyen Mert, "Biz transfer yasağını kaldırmak için 40 milyon TL yakın para harcadık. Transferlerin tamamına da 4 milyon Euro harcadık" dedi.

Yakında kongrenin olacağını ve yönetime yeni yüzlerin aralarına katılacağını söyleyen Mert, "Kasımda kongre var. Adaylığımı koyacağım. Yönetimde bizden davet bekleyen, Ankaralı olarak bilinen önemli iş adamları var. Transfer işleri bittikten sonra kendimizi kongreye hazırlıyoruz. Yeni bir yönetim kadrosu olacak. Değişiklikler olacak. 5-6 yeni, genç, dinamik yüz aramız katılacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vuslat Ay/Sabah Ankara